Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy i strażacy zapobiegli tragedii. W kamienicy przy Różyckiego ulatniał się gaz

Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy 66-letniej raciborzance. W trakcie interwencji ratownicy wyczuli gaz. Wezwali na miejsce strażaków.

Ratownicy i strażacy zapobiegli tragedii. W kamienicy przy Różyckiego ulatniał się gaz
Strażacy potwierdzili obecność gazu w mieszkaniu. Zdjęcie ilustracyjne, arch. Nowiny.pl.

Stężenie gazu wynosiło 200 ppm (ang. parts per million - liczba cząstek na milion). Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul. Różyckiego w Raciborzu 9 marca o 00.00.

- Strażacy odcięli dopływ gazu i przewietrzyli mieszkanie. Sprawdzili też pozostałe mieszkania i klatkę schodową. Tam nie potwierdzono obecności gazu. Wezwano też zarządcę budynku, któremu zalecono przegląd instalacji i odbiorników w mieszkaniu - mówi Nowinom bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

W tym miejscu dodajmy, że 8 marca strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali dwukrotnie. Najpierw ugasili pożar trawy na nieużytkach w rejonie ul. Fabrycznej w Budziskach (brak strat i osób poszkodowanych, prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie), a następnie zmyli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ul. Powstańców Śląskich w Pawłowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].