Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Rowerzystka upadła, a kierowca odjechał. Policjanci proszą o pomoc

04.11.2021 14:39 | 0 komentarzy | żet

Do zdarzenia drogowego doszło na ul. Starowiejskiej w Raciborzu 3 listopada około godz. 16.30. Charakter obrażeń rowerzystki wskazuje, że mogły one powstać wskutek kontaktu z ciężarówką. Tymczasem kierowca tego samochodu nie zatrzymał się i pojechał dalej.

Rowerzystka upadła, a kierowca odjechał. Policjanci proszą o pomoc
Informacje przekazywane przez świadków wielokrotnie pozwalały ustalić dokładne okoliczności oraz przebieg tych zdarzeń. Na zdjęciu dyżurka Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Kierująca rowerem jadąc chodnikiem utraciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego upadła częściowo na jezdnię, w czasie w którym kierujący pojazdem ciężarowym prawdopodobnie koloru niebieskiego o nieustalonych numerach rejestracyjnych przejeżdżał ulicą Starowiejska zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystki - czytamy w komunikacie policji.

Rowerzystka doznała obrażeń ręki. Lekarze stwierdzili, że charakter obrażeń wyklucza, aby powstały one wskutek upadku. Zachodzi więc podejrzenie, że obrażenia powstały wskutek kontaktu z ciężarówką. Kierowca ciężarówki - być może nawet nieświadomy tego, co się stało - odjechał w kierunku ul. Głubczyckiej.

- W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszelkich osób mających jakiekolwiek informację na temat przedmiotowego zdarzenia drogowego w tym pojazdu ciężarowego mogącego uczestniczyć w wypadku oraz ewentualnych bezpośrednich świadków zdarzenia lub osób przemieszczających się w tym czasie ww. odcinkiem drogi z rejestratorami jazdy o kontakt telefoniczny pod numerem 47 85 56 230 lub 200, osobisty w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu (pokój 228) albo na adres mailowy kryminalny@raciborz.ka.policja.gov.pl - czytamy w komunikacie policji.