Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

17 latek z Turzy Śląskiej popełnił samobójstwo

02.09.2021 10:04 | 16 komentarzy | AgaKa, apa

Czarna seria w powiecie wodzisławskim. W poniedziałek, 30 sierpnia pisaliśmy o 26-latku z Wodzisławia Śląskiego, który rzucił się pod pociąg w Osinach, a dziś mamy informację o kolejnym młodym chłopaku, który odebrał sobie życie.

17 latek z Turzy Śląskiej popełnił samobójstwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co musi dziać się w umyśle osoby, która decyduje się na tak drastyczny krok? Czasem widzimy, że dzieje się coś niepokojącego, ale nie pytamy, udajemy, że tego nie ma. Niestety, proszenie o pomoc psychologa czy psychiatrę nadal uważane jest w społeczeństwie za coś złego - bo co ludzie powiedzą? Że czubek, że wariat, że życiowe zero. A psycholog i psychiatra pomagają jak każdy inny lekarz czy terapeuta.

Czarna seria

W ciągu zaledwie dwóch dni dwóch młodych chłopaków z powiatu wodzisławskiego odebrało sobie życie. Pierwszy, 26-latek wskoczył pod pociąg w Osinach, gm. Gorzyce. 1 września, nocą, 17-latek z Turzy Śląskiej popełnił samobójstwo w miejscu zamieszkania. Zwłoki ujawniono rankiem. Informację potwierdziła w rozmowie z nami st.asp. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej komendy policji. - Potwierdzam, takie zdarzenie miało miejsce 1 września. Otrzymaliśmy zgłoszenie, że 17-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego popełnił samobójstwo w swoim miejscu zamieszkania. Udział osób trzecich był wykluczony. Na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia - powiedziała.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, 17-latek uczył się w liceum w Wodzisławiu. Mieszkał w centrum Turzy Śląskiej, pochodził z normalnej rodziny. Dla wszystkich to co się wydarzyło jest ogromnym szokiem, bo nic nie wskazywało na to, że może dojść do tragedii.

Potrzebujesz pomocy?

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobnie na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Zobacz więcej: