Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Patrol

Czy w bloku przy ulicy Katowickiej ktoś rozpylił gaz łzawiący?

24.05.2021 10:55 | 0 komentarzy | żet

Taka informacja wpłynęła w piątek wieczorem 21 maja do Wydziału Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Czy w bloku przy ulicy Katowickiej ktoś rozpylił gaz łzawiący?
Detektory strażaków nie wykryły niebezpiecznych substancji na klatce schodowej bloku przy ul. Katowickiej w Raciborzu. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kobieta miała duszności

Mieszkanka bloku przy ul. Katowickiej w Raciborzu, w którym miało dojść do rozpylenia środków drażniących, uskarżała się na duszności. Pomocy udzielili jej strażacy, a następnie ratownicy medyczni. Wkrótce kobieta lepiej się poczuła, nie było konieczności hospitalizacji.

Strażacy sprawdzili klatkę schodową pod kątem obecności niebezpiecznych substancji. - Urządzenia nie dały żadnych wskazań - mówi bryg. Roland Kotula z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Dla pewności sprawdzono jeszcze czternaście mieszkań w budynku, jednakże u żadnego z lokatorów bloku nie wystąpiły niepokojące objawy.

Kolizja, woda w piwnicy i błoto na jezdni

Dodajmy, że tego dnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w związku z kolizją drogową, do której doszło na ul. Rudzkiej w Raciborzu (godz. 10.04, nikomu nic się nie stało, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł).

Oprócz tego druhowie-ochotnicy wypompowali wodę z zalanej piwnicy domu przy ul. Pamiątki w Pogrzebieniu (godz. 14.20), a także zmyli błoto z jezdni ul. Wojska Polskiego w Owsiszczach (godz. 15.04).

O godz. 15.04 strażacy z Raciborza usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ulicy Słowackiego.


Zobacz również: