Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Patrol

Halo, 112? Przed chwilą w Krzyżanowicach samochód wjechał do stawu

24.05.2021 10:36 | 0 komentarzy | żet

Nietypowa interwencja służb ratunkowych w Krzyżanowicach. Do zbiornika wodnego miał wjechać samochód. Zgłaszający nie wiedział, czy w środku znajdowały się jakieś osoby.

Halo, 112? Przed chwilą w Krzyżanowicach samochód wjechał do stawu
Do akcji skierowano zastępy strażaków zawodowych oraz ochotników wyposażone w łodzie ratunkowe. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poradzili sobie bez strażaków

Do zdarzenia doszło 22 maja około godz. 11.36 nieopodal ulicy Kolejowej w Krzyżanowicach. Na miejsce skierowano osiem zastępów strażaków zawodowych i ochotników wyposażonych w łodzie, a także policję oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

- Policjanci przesłuchali świadka, który przekazał, że samochód został wyciągnięty z pomocą innych pojazdów terenowych, które jeździły w okolic. Kierujący pojazdami odjechali przed przybyciem służb. Na tym działania się skończyły. Odwołano też przyjazd grupy specjalistycznej - informuje bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Błoto, woda, dym i niepokój o sąsiadów

Dodajmy, że tego dnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji jeszcze siedem razy. Interwencje polegały na usuwaniu błota z posesji oraz jezdni (Krzyżanowice ul. Kolejowa, Krzyżanowice ul. Karola Miarki), a także wypompowaniu wody z zalanej piwnicy (Krzyżanowice ul. Główna). Ponadto druhowie ochotnicy przewieźli na szczepienia mieszkańców Cyprzanowa i Pawłowa.

O godz. 12.12 strażacy interweniowali w budynku przy ul. Stalmacha w Raciborzu, gdzie w następstwie tzw. cofki kominowej doszło do zadymienia. Piec centralnego ogrzewania oraz przewody były zanieczyszczone. Ponadto w kotłowni nie było prawidłowej wentylacji. Strażacy wygasili palenisko, wybrali sadzę z pieca, a następnie oddymili piwnicę oraz klatkę schodową. Sprawdzili też mieszkania w budynku pod kątem obecności tlenku węgla.

Ostatnie dwie interwencje dotyczyły zgłoszeń o braku kontaktu z lokatorami budynków przy ulicach Chodkiewicza oraz Długiej w Raciborzu. W pierwszym przypadku okazało się, że mężczyzna, o którego los niepokoili się sąsiedzi, przebywa w szpitalu. W drugim przypadku lokator był w mieszkaniu - otworzył strażakom drzwi, nie wymagał pomocy.


Zobacz również: