Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

14.05.2021 11:41 | 2 komentarze | AgaKa

TEKST AKTUALIZOWANY

Trwa usuwanie szkód i szacowanie strat po czwartkowej nawałnicy. W terenie nadal pracuje kilkuset strażaków. 

Zalana piwnica szpitala, brak prądu. Mamy wstępne informacje o skutkach nawałnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z raportem wydanym przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach (Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego), do piątku, 14.05 do godz. 6.00 straż pożarna interweniowała w powiecie wodzisławskim 371 razy (zgłoszeń było zdecydowanie więcej, lecz strażacy w pierwszej kolejności działali tam, gdzie zagrożone było życie). Interwencje dotyczyły zalanych piwnic, posesji i udrażniania przepustów. W Rydułtowach zalana została piwnica szpitala. W Lubomi, Rydułtowach i Wodzisławiu ponad 170 klientów nie ma energii elektrycznej (przewiduje się, że awarie zostaną usunięte do południa). W Rogowie uszkodzona jest droga (ul. Wyzwolenia), w Zawadzie poważne uszkodzenia są na boisku.

Problemy występują w:
  • Lubomi na ul. Korfantego, Mickiewicza i Granicznej,
  • Pszowie na ul. K. Miarki i Kołłątaja,
  • Bełsznicy i Rogowie na ul. Raciborskiej,
  • Bluszczowie na ul. Powstańców Śl. i Wyzwolenia,
  • Czyżowicach na ul. Gorzyckiej.
Całkowicie nieprzejezdna jest jedynie ulica Oraczy w Wodzisławiu Śl.

W siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg nastąpiła awaria linii telefonicznej. W celu załatwienia sprawy lub zgłoszenia interwencji należy kontaktować się pod nr tel. 515 509 955 lub drogą elektroniczną na adres bok@pzd-wodzislaw.pl lub interwencje@pzd-wodzislaw.pl.


AKTUALIZACJA godz. 13.10

Jak udało nam się wstępnie dowiedzieć od dyżurnych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, od czwartku wpłynęło 548 powiadomień o zdarzeniach związanych z ulewą. Ten bilans ciągle rośnie, strażacy nadal działają w terenie. Lokalnym jednostkom pomagają zastępy z Bielska, Rudy Śląskiej, Świętochłowic czy Cieszyna. Zgłoszenia są na bieżąco realizowane w kolejności od tych najpilniejszych.

Więcej informacji wkrótce...ZOBACZ TAKŻE: