Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację marihuany w Krzanowicach

22.04.2021 08:57 | 0 komentarzy | żet

37-letni mieszkaniec Krzanowic nie tylko hodował, ale i sprzedawał marihuanę. Policjanci ustalili, że wprowadził na rynek przynajmniej kilkaset działek narkotyku.

Kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację marihuany w Krzanowicach
37-latek zainwestował w sprzęt do uprawy marihuany. Początkowo wszystko szło po jego myśli, jednak nielegalna działalność nie uszła uwagi policji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzynaście krzaków konopi indyjskich, sprzęt do uprawy roślin, susz, z którego można było przygotować 80 działek marihuany - to wszystko znaleźli kryminalni w domu 37-latka z Krzanowic. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna sprzedał około 400 działek narkotyku.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych o areszt

Krzanowiczanin został zatrzymany w poniedziałek 19 kwietnia. - Mężczyzna usłyszał już zarzut uprawy zabronionych roślin, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży. Wczoraj (21 kwietnia - red.) sąd na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora zastosował areszt wobec 37-latka. Za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić kara nawet do 12 lat więzienia - informuje nadkom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Jak doszło do zatrzymania?

Kryminalni ustalili, że w jednym z domów w Krzanowicach może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. Następnie pojechali to sprawdzić. - Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne w domu oraz sprawdzili całą posesję. Podejrzenie mundurowych okazało się słuszne, gdyż w jednym z pomieszczeń ujawnili nielegalną plantację - dodaje nadkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Wielki krzak

To nie pierwszy taki przypadek w Krzanowicach. Pięć lat temu głośno było o innym mieszkańcu tej miejscowości, który w foliowym szałasie wyhodował wyjątkowo okazały krzak marihuany. Wtedy również zabezpieczono susz marihuany oraz sprzęt do uprawy rośliny. Pisaliśmy o tym tutaj: Wielki krzak marihuany w Krzanowicach [ZDJĘCIA].