Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Czad na Ostrogu. Interweniowali strażacy i ratownicy medyczni

10.02.2021 09:47 | 0 komentarzy | żet

9 lutego strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziewięć razy, interweniując w związku z wypadkami, tlenkiem węgla oraz dowozem osób na szczepienia.

Czad na Ostrogu. Interweniowali strażacy i ratownicy medyczni
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze interwencja to ul. Nowa w Tworkowie (godz. 5.46), gdzie doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Pisaliśmy o tym tutaj: Wypadek w Tworkowie. 31-latka w ciężkim stanie.

Kolejne wyjazdy miały związek z wejściem w stan alarmu czujników tlenku węgla w mieszkaniach przy ulicach: Eichendorffa (godz. 5.50), Dworskiej (godz. 6.46) i Mariańskiej w Raciborzu (godz. 10.08). Na Eichendorffa i Dworskiej nie stwierdzono zagrożenia, natomiast na Mariańskiej wykryto niewielkie stężenie czadu. Prawdopodobnie doszło tam do cofnięcia spalin na mieszkanie (tzw. cofka).

Następny wyjazd to ul. Ocicka w Żerdzinach, gdzie doszło do wypadku drogowego. Ucierpiał w nim 64-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, który trafił do szpitala. Piszemy o tym tutaj: Wypadek na trasie Racibórz - Pietrowice Wielkie.

Kolejne działania strażaków polegały na dowozie osób na szczepienia w Nędzy oraz Zawadzie Książęcej. Zajęli się tym miejscowi druhowie-ochotnicy.

Ostatnia interwencja odnotowana przez strażaków 9 lutego to ul. Bosacka w Raciborzu (godz. 21.01). Zgłaszający uskarżał się na dolegliwości, które odpowiadały objawom zatrucia tlenkiem węgla (ból w klatce piersiowej, duszności). Po przybyciu na miejsce strażacy ewakuowali z mieszkania dwie osoby (zgłaszającego oraz jeszcze jedną osobę). Stwierdzono, że przy uruchomionym piecyku gazowym stężenie tlenku węgla w powietrzu gwałtownie rośnie. Prawdopodobnie przyczyną tego stanu rzeczy był niedrożny przewód kominowy. Strażacy i ratownicy medyczni udzielili poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Ostatecznie odmówił on hospitalizacji.

Dodajmy, że rankiem 10 lutego strażacy z powiatu raciborskiego zdążyli interweniować już przy ul. Różyckiego w Raciborzu (godz. 8.55, pomoc we wniesieniu do mieszkania chorej osoby) oraz Roszkowie (póki co brak szczegółów tego zgłoszenia).