Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Śmiertelny wypadek w Raciborzu. Nie żyje mężczyzna przejechany przez pociąg [ZDJĘCIA]

03.01.2021 10:23 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 08:54

TEKST AKTUALIZOWANY

- Pod pociągiem znajduje się ciało osoby po dekapitacji. Oznacza to, że jest rozczłonkowane. W związku z tym odstąpiono od resuscytacji. Czynności dochodzeniowe będzie prowadzić Policja - poinformował nas obecny na miejscu dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Raciborzu bryg. Roland Kotula.

Śmiertelny wypadek w Raciborzu. Nie żyje mężczyzna przejechany przez pociąg [ZDJĘCIA]
Zdjęcie wykonane na miejscu tragicznego wypadku.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło 3 stycznia około godz. 9.20 na torach kolejowych biegnących wzdłuż ulicy Nad Koleją w Raciborzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Markowic pociąg Intercity relacji Ostrawa - Przemyśl potrącił mężczyznę, który wszedł na tory. Poszkodowany zmarł w następstwie doznanych obrażeń.

Na miejsce wezwano ratowników, strażaków zawodowych oraz ochotników, a także policjantów, prokuratora i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Lekarz pogotowia stwierdził zgon poszkodowanego w wypadku mężczyzny. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego pociągiem 64-letniego obywatela Czech - mężczyzna był trzeźwy. Strażacy rozłożyli parawan odgradzający miejsce wypadku od wzroku osób postronnych, pomogli w przesiadce pasażerów do zastępczego składu, a następnie zmyli krew z pociągu i torowiska (po zabezpieczeniu śladów i zebraniu materiału dowodowego przez policjantów).

Jak informuje nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu nadkom. Mirosław Szymański, z relacji maszynisty wynika, że mężczyzna w wieku około 40 lat wbiegł na torowisko kilkadziesiąt metrów przed nadjeżdżającym pociągiem. Pomimo bezzwłocznego zainicjowania hamowania, składu nie udało się w porę zatrzymać, w następstwie czego doszło do potrącenia znajdującego się na torach mężczyzny.

PKP PLK poinformowały, że w związku z wypadkiem w ciągu kilku kolejnych godzin mogły wystąpić dziesięciominutowe opóźnienia pociągów przejeżdżających przez Racibórz.

Miejsce wydarzenia: