Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Celnicy z Rybnika razem z policjantami znaleźli nielegalne automaty do gier

16.03.2020 10:45 | 0 komentarzy | acz

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli 10 marca, w wyniku wspólnych działań, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, delegatury w Rybniku.

Celnicy z Rybnika razem z policjantami znaleźli nielegalne automaty do gier
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W toku wykonywanych czynności policjanci otrzymali informację o działającym w Knurowie nielegalnym punkcie, w którym prowadzone były gry na automatach. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze ujawnili trzy nielegalne urządzenia – automaty do gier oraz m.in. gotówkę, pochodzącą ze wpłat od graczy, jak również służącą do wypłat za ewentualne wygrane. Punkt chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz selekcję wchodzących klientów, którą zajmował się „opiekun”.

Automaty do gier zostały zajęte przez policjantów i przekazane funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego w celu przeprowadzenia postępowania karnego skarbowego.

Prócz sankcji karnych osoby urządzające hazard muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu.