Sobota, 28 marca 2020

imieniny: Anieli, Renaty, Kastora

RSS

Patrol

Pijani mieszkańcy Jastrzębia przyłapani przez żorską drogówkę

13.03.2020 11:53 | 0 komentarzy | acz

Ponad 2 promile w wydychanym powietrzu miał kierowca forda przyłapany na jeździe "po pijaku" na ulicu Wodzisławskiej w Żorach. Drugi z mężczyzn, pochodzący również z Jastrzębia-Zdroju, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który miał go obowiązywać jeszcze do połowy maja tego roku. 

Pijani mieszkańcy Jastrzębia przyłapani przez żorską drogówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj ok. 11.00, na ulicy Stodolnej policjanci z żorskiej drogówki zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Jak się okazało, 47-letni jastrzębianin na motor wsiadł podczas, gdy ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierownicę zakazał mu wsiadać w listopadzie 2019 roku jastrzębski sąd, a zakaz miał go obowiązywać jeszcze do 13 maja.

Niespełna 4 godziny później inny patrol drogówki na ulicy Wodzisławskiej zatrzymał pijanego kierowcę. Pochodzący także z Jastrzębia-Zdroju 41-latek jechał fordem, mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Kierowca nie dopełnił również obowiązku zabezpieczenia przewożonego ładunku.

Obaj mężczyźni staną wkrótce przed sądem. Pierwszemu za złamanie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat więzienia, drugiemu za jazdę w stanie nietrzeźwości do lat 2.