Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

Patrol

Odpowie za znieważenie policjanta

26.02.2020 09:22 | 0 komentarzy | acz

38-letni mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał zarzuty znieważenia policjanta podczas jednej z interwencji w centrum miasta. Upust swoim emocjom agresor dał bowiem w miniony piątek, kiedy mundurowi zareagowali na popełnione przez niego wykroczenie

Odpowie za znieważenie policjanta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sytuacja rozegrała się w piątek 21 lutego w godzinach popołudniowych. Policjant łaziskiej patrolówki wraz ze słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach pełnili służbę w centrum Łazisk Górnych. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który popełnił wykroczenie. Postanowili go wylegitymować. Już wtedy 38-latek był mocno pobudzony. Coraz bardziej poirytowany, w trakcie podejmowanych przez policjantów czynności, człowiek ten nie przebierał w słowach, w końcu znieważył jednego ze stróżów prawa. Jak się później okazało, łaziszczanin był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Mimo stawianego oporu mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań, by następnego dnia usłyszeć zarzuty. W trakcie przesłuchania w mikołowskiej komendzie przyznał się do zarzucanego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 1 roku pozbawienia wolności. Przed sądem 38-latek odpowie również za popełnione wykroczenia dotyczące używania nieprzyzwoitych słów.
(acz)