Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Patrol

Pięć tysięcy złotych strat po pożarze na Mariańskiej [RAPORT STRAŻAKÓW]

03.02.2020 09:43 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu 31 stycznia - 2 lutego strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w miejscowościach Kornice, Krowiarki, Krzanowice, Racibórz oraz Zawada Książęca.

Pięć tysięcy złotych strat po pożarze na Mariańskiej [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja przy Lidlu

W piątek 31 stycznia o godz. 13.33 strażacy udali się na ul. Myśliwca w Raciborzu. Wycięli tam drzewo, które groziło przewróceniem.

Następna interwencja to ul. Opawska w Raciborzu (godz. 19.00), gdzie ratownicy pogotowia udzielali pomocy kobiecie w wieku około 60 lat. Działania strażaków polegały na rozłożeniu parawanów oddzielających dramatyczne wydarzenia od gapiów.

Ostatnia tego dnia akcja strażaków to ul. Folwarczna w Krowiarkach (godz. 23.04), gdzie strażacy ugasili pożar sadzy w kominie.

Trzy pożary jednego dnia

1 lutego o godz. 00.19 strażacy udali się do Kornic. W lakierni Eko-Okien doszło do pożaru. Więcej informacji: Co było przyczyną pożaru lakierni w Eko-Oknach?

Kolejna sobotnia interwencja strażaków to pożar słomy przy ul. Raciborskiej w Zawadzie Książęcej (godz. 16.40), który szybko ugaszono. Obyło się bez strat.

Następnie strażacy udali się na ul. Mariańską w Raciborzu, gdzie miało dojść do pożaru domu (godz. 17.11). Na miejscu okazało się, że płonie wiata pomiędzy budynkami. Strażacy ugasili pożar. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Zniszczeniu uległa część składowanych pod wiatą materiałów budowlanych. Przypuszczalnie ogień został zaprószony w trakcie prac prowadzonych przy użyciu cyrkularki.

Zalana piwnica

2 lutego strażacy interweniowali tylko raz. O godz. 9.09 udali się na rynek w Krzanowicach, gdzie usunęli wodę z zalanej piwnicy. Przyczyną zdarzenia była awaria sieci wodociągowej. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł (zalane meble oraz opał).

* * *

Dodajmy, że 3 lutego strażacy interweniowali już w Raszczycach, gdzie doszło do wypadku drogowego (motorowerzysta zderzył się z bmw) oraz na ul. Kolejowej w Raciborzu (więcej informacji: Potrącenie na Kolejowej w Raciborzu. Starszy mężczyzna trafił do szpitala).