Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Patrol

Policja zatrzymała kibola. Nie pomogło mu zakrycie twarzy

03.10.2018 06:11 | 0 komentarzy | acz

Jastrzębscy policjanci zidentyfikowali i przedstawili zarzuty pseudokibicowi, którzy podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Piast Gliwice o Puchar Polski, złamał przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Policja zatrzymała kibola. Nie pomogło mu zakrycie twarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej identyfikują osoby, które podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Piast Gliwice o Puchar Polski złamali przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Prowadzone w tej sprawie przez kryminalnych czynności, a w szczególności skrupulatne oględziny nagrań z monitoringu oraz szczegółowe rozpoznanie środowiska pseudokibiców, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 37-letniego mieszkańca Jastrzębia. Podejrzany o posiadanie rac na meczu był zamaskowany, jednak nie przeszkodziło to śledczym w ustaleniu jego tożsamości i zgromadzeniu materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie mu zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz zakaz stadionowy.

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.