Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Patrol

Pożar zboża, plamy oleju, ogniska i szerszenie, czyli weekend strażaków

08.08.2016 09:17 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy wyjeżdżali do akcji 10 razy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło przy ul. Wiejskiej w Raciborzu.

Pożar zboża, plamy oleju, ogniska i szerszenie, czyli weekend strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 5 sierpnia przed godz. 3.00 strażacy interweniowali przy ul. Zamkowej w Raciborzu, gdzie uruchomił się alarm instalacji przeciwpożarowej. Zgłoszenie okazało się fałszywe. Tego samego dnia strażacy gasili pożar zboża i słomy przy ul. Wiejskiej w Raciborzu. Ogień zauważono około godz. 12.24. Na miejsce skierowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu oraz siedem zastępów ochotników. Do momentu ugaszenia ogień zdążył strawić zboże na powierzchni 40 arów oraz słomę na powierzchni 70 arów, powodując tym samym 4 tys. zł strat. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 56 tys. zł. Przypuszczalnie ogień został zaprószony celowo przez nieznaną osobę/osoby.

6 sierpnia tuż po północy strażacy zmywali plamę oleju z jezdni ulicy Bogumińskiej w Raciborzu. Do podobnej interwencji doszło również po południu w centrum Raciborza, gdzie plama oleju zalegała na ulicach Odrzańskiej, Nowej oraz Placu Długosza. O godz. 86. strażacy weszli do mieszkania przy ul. Skłodowskiej, gdzie według sąsiadów od kilku godzin dzwonił budzik. Sąsiedzi obawiali się o zdrowie lokatora mieszkania, jednakże strażacy nikogo w środku nie zastali. Około godz. 17.00 strażacy-ochotnicy usunęli gniazdo szerszeni z posesji przy ul. Granicznej w Owsiszczach. Wieczorem ogniowi pojechali na ul. Odrodzenia w Raciborzu, gdzie na jednej z posesji miało palić się ognisko. Informacja ze zgłoszenia potwierdziła się, jednakże ognisko znajdowało się pod nadzorem.

W niedzielę 7 sierpnia strażacy interweniowali przy ulicach Pracy oraz Przejazdowej w Raciborzu. W pierwszym wypadku ugasili pozostawione bez nadzoru ognisko, w drugim śmietnik. W międzyczasie przy ul. Kolejowej w Krzyżanowicach uruchomił się alarm instalacji wykrywania pożarowego, jednakże i tym razem okazał się on fałszywy.