Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Patrol

19.11.2014 11:46 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Rybnika zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostravy, który na terenie Polski dokonał dwóch kradzieży z samochodów zaparkowanych pod sklepami popularnej sieci.

Czesi kradli pod rybnickimi parkingami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

17 listopada około godziny 14.00 policjanci z Rybnika otrzymali sygnał od pracowników ochrony jednego z hipermarketów o kradzieży, do której doszło na parkingu tego sklepu. Sprawcy przestępstwa mieli odjechać samochodem marki Mitsubishi Pajero. Informacja został przekazana wszystkim patrolom będącym w terenie. Pierwsi na samochód natknęli się policjanci rybnickiej prewencji. Do zatrzymania doszło w Jankowicach, na ulicy Świerklańskiej. Okazało się, że samochodem podróżują trzy osoby, dwóch mężczyzn i 14-letnia dziewczyna, obywatele Czech. W pojeździe znaleziono telefony komórkowe, tablety, karty bankomatowe pochodzące z kradzieży w Bielsku-Białej oraz Rybniku.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, natomiast dziewczyna trafiła do izby dziecka.  W trakcie przesłuchań okazało się, że goście z Ostravy obserwowali samochody na parkingach, wykorzystywali moment, kiedy właściciel zostawił otwarty pojazd i wtedy jeden z nich kradł wartościowe przedmioty pozostawione w aucie. Do obu kradzieży doszło tego samego dnia w Bielsku-Białej i Rybniku, łączna wartość skradzionych przedmiotów to kwota ponad 5 tysięcy złotych. Podejrzany, 24-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał się karze. Role w przestępstwach drugiego mężczyzny oraz towarzyszącej im dziewczyny są wyjaśniane. Odzyskane przedmioty trafiły już do właścicieli.

(acz)