Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Franciszek Marcol – najlepszy kandydat na wójta Gminy Nędza!

Nazywam się Franciszek Marcol. Mam 55 lat. Od urodzenia mieszkam w Nędzy. Wychowywany zostałem przez cztery pokolenia moich przodków w duchu umiłowania małej ojczyzny i sumiennej pracy na rzecz społeczności lokalnej.  Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o kulturze i religii. Wcześniej ukończyłem filologię polską, zdobywając tytuł magistra oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w zakresie filologii niemieckiej. Mam także ukończone studia podyplomowe z zarzadzania oświatą. Kontynuuję rodzinną tradycję kościelnego akompaniowania organowego.

Franciszek Marcol – najlepszy kandydat na wójta Gminy Nędza!
Franciszek Marcol - kandydat na Wójta Gminy Nędza

W samorządzie pracuję całe moje 37-letnie życie zawodowe

Od 1989 roku pracowałem w szkołach w Raciborzu, Kuźni Raciborskiej                     i Zwonowicach na różnych etapach edukacyjnych: od najmłodszych dzieci po szkoły dla dorosłych. W sumie 15 lat kierowałem jednostkami samorządowymi, jakimi są właśnie placówki oświatowe. Prawie cztery lata pełniłem funkcję wizytatora Kuratorium Oświaty w Katowicach. 20 lat pełnię różne funkcje samorządowe. Byłem radnym Gminy Nędza, wójtem Gminy Nędza, radnym powiatowym trzech kadencji, a w ostatniej z nich przewodniczącym komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego. Nabytą wiedzę i doświadczenie w wielu sferach życia społecznego chcę wykorzystać w pełnieniu zaszczytnej funkcji Wójta Gminy Nędza.

Co najpilniejsze do zrobienia w gminie Nędza?

Najważniejsze to wykorzystanie potencjału ludzkiego. Tak wielkie zainteresowanie wyborami samorządowymi, przejawiające się licznymi kandydatami na radnych wskazuje, że mieszkańcy chcą decydować o tym, co ma być zrobione w każdym sołectwie. Dlatego zapewniam, że wrócę do zaprzeszłych już praktyk spotkań wiejskich w każdym sołectwie i to co najmniej raz w roku lub przed rozpoczęciem dużych inwestycji. Trzeba też dać szansę mieszkańcom, by w ramach funduszu sołeckiego sami zadecydowali – w ramach projektów sołeckich – o inwestycjach w swojej miejscowości.

W tragicznym stanie jest gminna infrastruktura drogowa, w tym melioracja i dlatego sięgać będę po wszystkie możliwe fundusze na ten cel. Jako radny powiatu dbałem o to, by drogi powiatowe w naszej gminy zostały wyremontowane i to zakończyło się sukcesem – droga powiatowa w Górkach Śl., w Babicach (w kierunku Raszczyc), w Nędzy (w kierunku Adamowic) są dzisiaj w bardzo dobrym stanie.

Zapewniam też, że wszystkie dzieci dojeżdżające do szkoły w Nędzy będą miały opiekunkę w autobusach, co w przeszłości było rzadkością. Nie planuję żadnych zmian w sieci placówek oświatowych. W tych sołectwach, w których funkcjonują - pozostaną na kolejne lata. Potrzebny jest żłóbek – a nie rozwiązania zastępcze -  i taki na pewno powstanie na terenie gminy.

Zbuduję instalacje fotowoltaiczne dla wszystkich budynków pozostających w administracji urzędu gminy. Jako wieloletni nauczyciel wiem, jak ważne są lokalne spotkania mieszkańców, dlatego będę wspierał z funduszy gminnych i zewnętrznych działalność już istniejących stowarzyszeń i stale zachęcał do tworzenia nowych organizacji społecznych, by ludzie czuli się dobrze w swojej małej ojczyźnie.

Zapraszam na wybory. Proszę o Wasz głos. Obiecuję wierną służbę na rzecz naszej małej ojczyzny!

Materiał sfinansowamy przez komitet wyborczy KWW Franciszka Marcola

Ogłoszenie wyborcze

Ludzie

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.