Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Tak w Nędzy spędzają wakacje [ZDJĘCIA]

26.07.2019 06:00 | 0 komentarzy | d

Akcja Lato w Nędzy to wiele ciekawych zajęć i wycieczek dla dzieci i młodzieży. Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna podsumowują wakacyjne przedsięwzięcia.

Tak w Nędzy spędzają wakacje [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyjeżdżali na wycieczki, uczyli rozpalać się ogień

Cztery tygodnie interesujących przedsięwzięć, w tym m.in. warsztaty cyrkowe, robotyka LEGO, zajęcia taneczne, plastyczne i sportowe. To propozycja przygotowana przez Gminne Centrum Kultury. W ramach wakacyjnej akcji nie zabrakło również wycieczek do Warowni Pszczyńskich Rycerzy oraz do Czernicy, gdzie w gościnnych progach Ośrodka Kultury Zameczek dzieci wzięły udział w warsztatach mydlarskich, a później odwiedziły obserwatorium astronomiczne ASTROLAB. Podczas akcji GCK w Nędzy zorganizowało również akcję "Las – survival dla dzieci". Wówczas uczestnicy dowiadywali się m.in. jak wiązać węzły na linach, rozkładać namiot, budować szałasy, udzielać pierwszej pomocy czy rozpalać ogień.

- Było mnóstwo wyzwań, śmiechu, ale też trudnych momentów, gdzie zmagaliśmy się sami z sobą i swoimi lękami, poznając tym samym siebie i swoje możliwości – podsumowują wakacyjną akcję w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.

Przygotowywali pizzę, tworzyli terraria dla owadów

Z kolei najmłodsi mieszkańcy Nędzy, w ramach wakacyjnej akcji, mogli korzystać z zajęć prowadzonych przez Klaudię Gerlich w Gminnej Bibliotece Publicznej. Młodzi czytelnicy słuchali bajek, przygotowywali prace plastyczne oraz brali udział w zabawach ruchowych. Odbył się również Dzień Pizzy. Dzieci zapoznały się z historią tego dania, przygotowali własną pizzę z papieru oraz degustowały tradycyjną margheritę. Z kolei w drugiej połowie miesiąca uczniowie tworzyli terraria dla owadów. Warsztaty były poprzedzone prelekcją o zwierzętach egzotycznych.

W bibliotece odbyły się również spotkania w ramach Klubu Malucha, podczas których uczestnicy poznali tajemnice Afryki oraz przenieśli się w świat najpopularniejszych baśni.

źródło: GCK w Nędzy, oprac. (d).