Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca

III Raciborski Festiwal Gamingowy, XIII Międzynarodowe i XVI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych, "Kino letnie" w Raciborzu. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca
III Raciborski Festiwal Gamingowy już w ten weekend. Cosplay'e, rozgrywki Counter-Strike oraz League of Legends, koncerty hip-hopowe - to tylko część atrakcji festiwalu. (fot. archiwum)

CZWARTEK - 30 czerwca

16.30 Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Bibliotece w Raciborzu. Lektura na czerwiec: Justyna Kopińska „Z nienawiści do kobiet”.

17.00 Prezentacja projektów studentów PWSZ w Pałacu w Rzuchowie. Studenci kierunku Architektura Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w ramach współpracy Uczelni z Fundacją na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury opracowali projekty adaptacji Pałacu w Rzuchowie. Efekty pracy będzie można zobaczyć podczas prezentacji i wystawy.

18.00 Broń powstańców śląskich. Kolejne "Czwartkowe spotkanie z zabytkami" odbędzie się przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie broń z okresu powstań śląskich, która znajduje się w zbiorach raciborskiego muzeum.

18.00 "Byle dalej, dalej i dalej…" - jubileusz 10-lecia Chóru VIVO w Raciborskim Centrum Kultury. Koncert będzie podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu, a w repertuarze znajdą się ich ulubione utwory, zarówno z zakresu muzyki chóralnej, ludowej, jak i, tak lubianej przez chórzystki i odbiorców, poezji śpiewanej. Gościem specjalnym, który urozmaici koncert, będą UkuFrelki. Wstęp wolny.


PIĄTEK - 1 lipca

III Raciborski Festiwal Gamingowy na Zamku Piastowskim.
10.00 - rozpoczęcie rozgrywek w Counter-Strike (zapisy do rozgrywek CS.GO: https.//bit.ly/3yjT0W3)
10.00-18.00 - biblioteczny turniej gier planszowych na zamku
20.00 - zakończenie pierwszego dnia III RFG


SOBOTA - 2 lipca

9.30  na boisko LKS-u Tworków (gm. Krzyżanowice) przygotowane zostaną atrakcje w ramach "Akcji Lato" Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W Tworkowie przygotowano: mini turniej - Piłkarska Talentiada, piłkarskie animacje, gry, zabawy i konkursy. Wstęp bezpłatny.

III Raciborski Festiwal Gamingowy na Zamku Piastowskim.
10.00 - kontynuacja rozgrywek w Counter-Strike
11.00 - oficjalne otwarcie III Raciborskiego Turnieju Gamingowego (goście honorowi: Starosta Raciborski, Konsul RP w Ostrawie oraz Prezydent Miasta Racibórz)
11.00-19.00 - dostępne stoisko wystawowe z częściami do cosplayów, prowadzone przez cosplayerów, pokaz strojów cosplay
12.00 - rozpoczęcie rozgrywek w League of Legends (zapisy do rozgrywek LOL: https.//bit.ly/3nlYMjy)
13.00 - 14.00 - wykład z cyberbezpieczeństwa w sieci w formie warsztatu "Droga cybersamuraja - kodeks bezpieczeństwa w necie i poza nim" - sala główna na zamku
14.00 - 14.45 - projektowanie poziomów - od czego zacząć i jak wygląda praca level designera - Łukasz Marchwiak
16.00 - 17.00 - prelekcja z prezentacją - stylizacja peruk (cosplay) - sala główna
20.00 - 24.00 - koncert "Hip-Hop na zamku": MaleC, Rubyszpek (Bu, Gumix) + Jot, Minix (beat box), Dj Pizgać Trzeba

10.30 W Raciborzu odbędą się zawody crossfit na basenie Obora. Biuro zawodów będzie otwarte od 9.00, impreza wystartuje o 10.30, na 14.00 zaplanowano dekorację. Po zawodach zaplanowano ognisko (17.00 - 22.00).

12.00 - 16.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu w ramach III Raciborskiego Festiwalu Gamingowego odbędzie się akcja rejestracji do bazy potencjalnych Dawców szpiku. Na podstawie pobranego materiału określane są antygeny zgodności tkankowej – HLA (Human Leukocyte Antigen). Wyniki badania wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Fundacji DKMS i od tego momentu zarejestrowana osoba staje się aktywnym potencjalnym Dawcą szpiku, dostępnym dla Pacjentów z całego świata, potrzebujących przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Cały proces rejestracji i badania próbek trwa około 3-4 miesięcy. Wszyscy zarejestrowani Dawcy są aktywni w bazie do swoich 61 urodzin.

13.30 100-lecie OSP Bojanów. W programie m.in. uroczysty apel i zabawy taneczne. Szczegóły na plakacie.

15.00 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice, który odbędzie się na boisku KS Kolejarz Chałupki.

15.30/16.30 W Kuźni Raciborskiej na Ośrodku wodno-rekreacyjnym "Wodnik" odbędą się SENIORALIA. Tematem przewodnim imprezy zorganizowanej przez kuźniański Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie DZIKI ZACHÓD.

21.30 "Kino letnie" w Raciborzu. O 21.30 zostanie wyświetlony film "Na rauszu" na Raciborskiej Plaży Miejskiej. Wstęp wolny.


NIEDZIELA - 3 lipca

11.00 Rodzinny Rajd Rowerowy z przewodnika rowerowego po Raciborzu i okolicach. Start: Rynek. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: do 01.07.2022 do godziny 15:00: osobiście w siedzibie OSiR-u przy ul. Zamkowej 4 (recepcja H2Ostróg), telefonicznie pod nr: 32 415 37 17, mailowo: sport@sportraciborz.pl. W dniu imprezy 03.07.2022 r. – bezpośrednio przed startem w godz. od 10.00 do 11.00  jeżeli nie zostanie osiągnięty limit 50 miejsc. Udział bezpłatny. Zwiedzimy Zbiornik Retencyjny oraz Tworków. Mnóstwo atrakcji między innymi: zabawy wodne i poczęstunek.

III Raciborski Festiwal Gamingowy na Zamku Piastowskim.
10.00 - rozpoczęcie rozgrywek półfinałowych i finałowych w League of Legends i Counter-Strike, przyjazd ok. 200 Polaków z Zaolzia (okolice Ostrawy i Cieszyna, w ramach projektu Transgraniczny Turniej e-sportu).
11.00-19.00 - stoisko wystawowe z częściami samodzielnie wykonanymi do cosplayów, prowadzone przez cosplayerów, pokaz strojów cosplay
11.00 – 12.00 - Cosplay - jak się za to zabrać? Prelekcja - sala główna
13.00-14.00 - wykład z cyberbezpieczeństwa w sieci w formie warsztatu - "Droga cybersamuraja - kodeks bezpieczeństwa w necie i poza nim" - sala główna
17.00 - 18.00 - wręczenie nagród i zakończenie III RFG

XIII Międzynarodowe i XVI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych na boisku sportowym w Bieńkowicach.
13.30 Zbiórka zaproszonych gości i sikawek konnych przed remizą OSP
14.00 Wymarsz korowodu na boisko
14.30 Odprawa dowódców
15.00 Rozpoczęcie zawodów
18.00 Zabawa taneczna

14.00 100-lecie OSP Bojanów. W programie m.in. uroczysty apel i zabawy taneczne. Szczegóły na plakacie.


WTOREK - 5 lipca

18.00 Jak się skończy wojna w Ukrainie - spotkanie Serhyjem Syniukiem i Krzysztofem Petkiem w Bibliotece w Raciborzu. Serhyj Syniuk - doktor historii, pisarz, tłumacz literatury polskiej i Krzysztof Petek - pisarz i podróżnik napisali książkę, która jest świadectwem pierwszych dni wojny w Ukrainie. Autorzy przytaczają różne możliwe scenariusze, wskazując ten najbardziej prawdopodobny. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].