Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Ciś na kole jak urzędnik". Rybnicki magistrat promuje jazdę rowerem wśród mieszkańców

Od 27 maja, w każdyu piątek rybniccy urzędnicy będą jeździć do pracy na rowerze, by zachęcić rybniczan do tego środka transportu. 

"Ciś na kole jak urzędnik". Rybnicki magistrat promuje jazdę rowerem wśród mieszkańców
Jacek Reclik, naczelnik Wydziału Administracyjnego lubi do pracy jeździć rowerem.

Rybnik na rowerze

Podobnie jak w zeszłym roku – rybnicki magistrat chce zachęcić mieszkańców Rybnika do tego, by ci korzystali z rowerów poruszając się po mieście. 

Chcą również przekazać rybniczanom, że rower to zdrowa, ale również szybka i wygodna alternatywa dla jazdy samochodem. Warto również zaznaczyć – że rybniccy urzędnicy jeżdżą na rowerze nie tylko ze względu na tę akcję – robią to na co dzień. Urzędnicy, na czele z Prezydentem chętnie wybierają rower, jako środek transportu w życiu prywatnym, jak i również dojeżdzając do pracy czy załatwiając sprawy służbowe.

- Najważniejszym celem akcji jest włączenie pracowników magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych w aktywne promowanie dojazdów do pracy rowerem. Poprzez akcję pokazujemy również, że pracownicy magistratu są nie tylko odpowiedzialni za wprowadzanie zmian w mieście, ale korzystając z nich sami stają się częścią większej zmiany– przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Celem akcji jest przede wszystkim promowanie rowerów jako środku transportu i pokazywanie, że urzędnicy nie tylko wprowadzają zmiany, ale również z nich korzystają. Przede wszystkim jednak, magistrat chce prezentować postawy proekologiczne i prozdrowotne. 

- Chcemy także pokazać, że rower jest najszybszym i najbardziej efektywnym środkiem transportu w naszym mieście. Podczas akcji obserwujemy także zainteresowanie i w miarę potrzeb uzupełniamy stojaki rowerowe przy urzędach, które będą służyć nie tylko urzędnikom, ale i interesantom– dodaje Łukasz Karbowiński.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].