Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

TOP 15 gdzie lepiej nie parkować w ścisłym centrum Wodzisławia Śl. [ZDJĘCIA]

Kiedy w godzinach porannych, południowych i popołudniowych zaczniemy szukać miejsca parkingowego w centrum Wodzisławia Śl., możemy spędzić nawet kilkadziesiąt minut, klucząc po ulicach w oczekiwaniu na łut szczęścia, że ktoś zwolni swoje miejsce w odpowiednim momencie. Prezentujemy listę najbardziej zatłoczonych miejsc.

TOP 15 gdzie lepiej nie parkować w ścisłym centrum Wodzisławia Śl. [ZDJĘCIA]
Na podstawie wykonanej analizy parkingowej przedstawiamy najbardziej zatłoczone miejsca w ścisłym centrum Wodzisławia Śl. objęte Strefą Płatnego Parkowania.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Liczba aut i dostępność miejsc parkingowych jest problemem wielu miast. Nie inaczej jest w Wodzisławiu Śl. Na obszarze Starego Miasta w Strefie Płatnego Parkowania funkcjonuje około 190 miejsc postojowych. Okazuje się jednak, że ta liczba jest niewystarczająca.

Zwróćmy uwagę, że obszar ten charakteryzuje się bardzo dużą ilością generatorów parkowania krótkoterminowego. Należą do nich m.in.: punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne, urzędy, kancelarie, gabinety i banki. Na zlecenie wodzisławskiego magistratu zespół Green Parking/Parking Support pod kierownictwem Witolda Müllauer wykonał kilka tygodni temu analizę parkingową. Na jej podstawie przedstawiamy najbardziej zatłoczone miejsca w ścisłym centrum Wodzisławia Śl. objęte Strefą Płatnego Parkowania.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 29.01.2022 14:29

Administrator lubuje się w nic nie wnoszących analizach. Prawdopodobnie urzędnicy nie znają miasta i stąd taka potrzeba.

~Zieloniutka (158.69. * .39) 29.01.2022 10:43

A czy uwzględniono darmowe miejsca parkingowe w zabytkowym parku? Może pseudo prezydent wyjdzie i zobaczy jak wygląda park, który niszczony jest przez jego nieudolność.

mhl999 28.01.2022 21:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@arteks zapominasz chyba o tym, że ceny są regulowane ustawą. co prawda trochę brakuje do maksa ale już niewiele. większej różnicy to na ludziach nie zrobi. *** co do tej całej pseudo analizy to nie pokuszono się uwzględnienie bezpłatnych parkingów czy to w urzędzie miasta czy przy sanepidzie, które zajmują nota bene przede wszystkim urzędnicy. nie wzięto pod uwagę parkingu naprzeciw karuzeli, który na ogół ma słabe wypełnienie. prawda jest taka, że ludzie są zbyt leniwi żeby przejść się 5minut do centrum albo to o czym wspomina arteks - słaba kontrola, bo naprzeciw karuzeli są bramki i bez zapłaty nie wyjedziesz. gdyby analiza miała być pełna, to zestawiono by dane skąd przyjechali właściciele pojazdów. przypominam również, że kieca nie mając pomysłu na targowisko miejskie - naprzeciw karuzeli - postanowił je sprzedać. dziś miałby dodatkowy teren do parkowania, bo targowisko miejskie go przerosło.

wnikliwy 28.01.2022 06:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nic z tego nie wynika,a kasa na to poszła

~Doarteks (87.101. * .96) 28.01.2022 00:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

#Arteks dej se siana i idź do bociana ze swoimi mądrościami

Arteks 27.01.2022 22:01

@Obywatelka24 - dlaczego uważasz, że zagracanie powierzchni powinno być w ramach podatku? I dlaczego nie dostrzegasz tego, że jak coś jest darmowe lub tanie to... albo brakuje dostępu do tego albo jest to byle jakie. Jak parkowanie jest darmowe nie ma żadnej rotacji i mobilizacji dla kierowców do tego aby nie blokowali miejsca innym.

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 27.01.2022 20:40

Nie po to płacę podatki aby jeszcze płacić za parkingi... A drugą drogą: kolejne zmarnowane pieniądze - skoro nie wiedzą ile mają miejsc parkingowych. Śmiało mogli policzyć: gołębie koło szpitala i w parku, ilość petów na dworcu autobusowym i gum do żucia przed galerią (swoją drogą czemu SM nie karze za takie praktyki - buty kleją się przed wejściem). Czemu nie policzą też dziur w drogach...

~Brzuchacz (188.147. * .33) 27.01.2022 19:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przecież te wyliczenia mogła śmiało wykonać straż miejska, za......... darmo.

Arteks 27.01.2022 19:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jeśli czegoś brakuje, a jest popyt to trzeba potrzebę regulować ceną. Być może opłaty za parkowanie są zbyt niskie lub zbyt słabo egzekwuje się mandaty za ustawione auta w miejscach na zakazie albo bez uiszczenia opłaty.

~do_osłów_nizej (93.179. * .78) 27.01.2022 18:00
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

to idz jeden z drugim i policz to społecznie przynajmniej zaoszczędzimy jako mieszkańcy i zrobisz coś pożytecznego a tak piszesz trollu bzdury i zużywasz niepotrzebnie prąd!

~ciekawy (188.137. * .185) 27.01.2022 17:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Naprawde mieczyslaw wydaje nasze pieniądze na takie pierdoły?
Ps. Jakie plecy trzeba miec żeby dostać zlecenie na policzenie miejsc parkingowych ?
Nie ma tam jakiegoś przetargu na policzenie koszy na śmieci lub drzew w parku ?

~Parkingowy (84.247. * .210) 27.01.2022 15:58
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ile zapłacono za kolejną, nikomu nie potrzebną, bezużyteczną analizę?

~Rozbawionyasfalt (87.101. * .96) 27.01.2022 13:43
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ile natrzepali kapuchy ta firma?! Green parking hahaha dobre jaja!