Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Meble fryzjerskie używane czy nowe? Dlaczego w sprzęt do salonu fryzjerskiego warto zainwestować?

16.02.2021 09:58 | 1 komentarz | (s)

Jedną z trudniejszych decyzji, którą musi podjąć nowy właściciel salonu fryzjerskiego dotyczy finansów salonu. Zanim nowy salon zostanie uruchomiony i zacznie zamieniać inwestycje w zyski, dobrym rozwiązaniem jest dokładne zaplanowanie wszystkiego w budżecie. Gdy pojawią się nieprzewidziane wydatki, może być konieczne przycięcie budżetu - wielu właścicieli salonów znajduje rozwiązanie tego problemu decydując się na używane meble fryzjerskie.

Meble fryzjerskie używane czy nowe? Dlaczego w sprzęt do salonu fryzjerskiego warto zainwestować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki zdrowej dawce kreatywności i wyobraźni są w stanie zamienić używane krzesła, stołki i stacje robocze w inspirujący zespół salonu. Ale nie każdy rodzi się z wewnętrznym talentem do znajdowania wykwintnych używanych mebli fryzjerskich. Co więcej, nie wszyscy właściciele salonów są obdarzeni przymiotami projektanta, który może znaleźć idealny element vintage i umieścić go dokładnie tam, gdzie powinien, tak aby stał się obiektem uwielbienia przez klientów. A przecież żaden właściciel nie lubi odpychać klientów nadmiernie zużytym fotelem fryzjerskim lub recepcją, która daje kiepskie pierwsze wrażenie.

Meble fryzjerskie to Twoja wizytówka

Kiedy zastanawiasz się, jaki rodzaj mebli pasuje do Twojego budżetu - używane, czy nowe, te zasady planowania mogą się przydać przy tworzeniu listy zakupów. Zdecyduj, które meble muszą być absolutnie nowe. Nowe elementy muszą być nie tylko estetyczne, ale muszą też realizować dwa inne aspekty - funkcjonalność i higienę. Wykorzystanie używanych mebli może być trudne, jeśli ich projekt nie pasuje do układu salonu i zamiast służyć jako funkcjonalny element, utrudnia pracę. Innym problemem związanym z używanymi meblami jest to, że zazwyczaj nie są one sprzedawane w niekompletnych zestawach. Kupując meble fryzjerskie z drugiej ręki nie ma gwarancji, że na przykład znajdzie się wystarczająco dużo foteli, które pasują do już wybranych szafek. Później będzie trzeba poświęcić więcej czasu na rozwiązanie tego problemu niedoboru.

Meble fryzjerskie używane niewiadomego pochodzenia

Kupując używane meble fryzjerskie należy liczyć się z tym, że zdjęcia mebli używanych nie zawsze przedstawiają całą prawdę. Może się okazać, że kupując używane meble fryzjerskie otrzymasz przedmioty, który niczym nie przypominają przedmiotów przedstawionych na zdjęciu. Nowi producenci mebli ciężko pracują, aby utrzymać reputację marki i taka sytuacja nie powinna się u nich nigdy wydarzyć. Byłoby niesamowite, gdyby sprzedawcy z drugiej ręki mogli zapewnić ten sam poziom gwarancji na używane meble fryzjerskie, ale jest to po prostu niemożliwe.

Zapytaj dowolnego fryzjera, który kupił używany stołek fryzjerski do swojej pracy i miał problemy z jego mechanizmem obrotowym, a powie Ci, że już nigdy więcej nie popełni tego samego błędu. Nie tylko próba ciągłego regulowania jest nieproduktywna, ale jest również strasznie irytująca dla klienta, który jest w Twoim salonie w celu uzyskania jednak przyjemnych wrażeń. Meble fryzjerskie specyficzne dla zawodu, takie jak fotel fryzjerski dla fryzjera, ale także często stolik do manicure dla stylistyki paznokci, są tak często używane, że z czasem ulegają znacznemu zniszczeniu. Dlatego nie bądź skąpy w przypadku mebli salonowych, o których wiesz, że będziesz ich używać na co dzień. Warto więc zainwestować w nowe meble, jeśli wspierają główną dziedzinę Twojej działalności.

Nowe meble fryzjerskie najlepiej kupować bezpośrednio u producenta. Brak pośredników to brak dodatkowych kosztów. Zobacz meble fryzjerskie od polskiego producenta. >>>

Meble fryzjerskie: LISTA

Jeśli chodzi o zapewnienie jakości, oto dlaczego nowe meble wygrywają wyścig: jako pierwszy właściciel znasz pochodzenie przedmiotu i możesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą objawiać się jako ukryte wady używanych mebli. Zupełnie nowe meble fryzjerskie są objęte gwarancjami i innymi zabezpieczeniami zapewniającymi kontrolę jakości, co pozwala na proste i łatwe, a często bezpłatne naprawy i konserwację. Ze względu na czystość i funkcjonalność, oto pozycje z listy zakupów mebli salonowych, które są absolutnie konieczne, gdy kupowane są nowe: 

  • umywalki fryzjerskie (tzw. myjnie) i fotele do myjni,
  • fotele do stanowiska fryzjerskiego i barberskiego,
  • foteliki fryzjerskie dla dzieci,
  • konsolety,
  • łóżka kosmetyczne,
  • meble, które stanowią wyposażenie poczekalni dla klienta.

Te kluczowe meble fryzjerskie z powyższej listy poprawią lub zepsują funkcjonalność salonu. Chociaż wybory z drugiej ręki przebijają ceny nowych mebli salonowych, jeśli pomyślisz w dłuższej perspektywie, będziesz w stanie przeliczyć początkowy wydatek na jego wartość dożywotnią i oszacować inną, w efekcie korzystniejszą cenę.

Materiał zewnętrzny