Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Co można zbudować z kostki brukowej?

23.11.2020 20:56 | 0 komentarzy | (s)

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał, który można użyć do budowy różnych elementów wokół domu i w ogrodzie. Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko wyobraźnia inwestora. Oto kilka inspiracji.

Co można zbudować z kostki brukowej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bez wątpienia kostka brukowa sprawdza się w wielu aranżacjach. Nieprzypadkowo jest tak lubianym materiałem. Ma bardzo wiele zalet. Kostkę brukową łatwo zamontować, ale i zdemontować, nie wchłania dużo wilgoci, prezentuje się niezwykle estetycznie, jest trwała, odporna na obciążenia i ścieranie, a do tego jest mrozoodporna. Nie bez znaczenia jest także to, że kostka brukowa jest dość uniwersalnym materiałem. To oznacza, że można ją wykorzystać do budowy różnych elementów infrastruktury w pobliżu domu, ale i w przydomowym ogrodzie. 

Kostka brukowa wokół domu

Na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór kostki brukowej. Wystarczy zajrzeć do oferty dowolnego producenta kostki (np. www.bruk-bet.pl/produkty/kostka-brukowa). Takie bogactwo wyboru sprawia, że można dobrać łatwo materiał do swojego gustu, jak również do stylu i kolorystyki domu oraz jego otoczenia.

Do czego można zatem wykorzystać kostkę brukową w najbliższym sąsiedztwie domu? Najczęściej używa się jej do wykonywania podjazdu. Tak utwardzony teren jest trwały, a do tego bardzo estetyczny i można go w zasadzie dowolnie kształtować. Kostka brukowa sprawdza się jednak także dobrze do budowy ciągów komunikacyjnych wokół domu. Mowa tu o wszelkich chodnikach i ścieżkach. Oczywiście trzeba pamiętać o dobraniu odpowiedniej grubości kostki do przeznaczenia danej nawierzchni. Na przykład na podjazd potrzebna będzie kostka o grubości co najmniej 6 cm, gdy tymczasem do ścieżki wystarczy 4 cm. Z kostki brukowej można zbudować również elegancki taras, jak również trwałe schody. 

Ogród a kostka brukowa

Kostkę brukową można także twórczo i pomysłowo wykorzystać w ogrodzie. Tutaj także można z niej zbudować taras, ale również świetnie nada się do utwardzenia kawałka ogrodu pod grill lub zestaw wypoczynkowy. Jeśli już jesteśmy przy grillu, można go także zbudować z kostki brukowej, a wtedy posłuży nam wiele lat. Bardzo estetycznie wyglądają również ścieżki ogrodowe z kostki brukowej. Ten materiał sprawdzi się doskonale, pełniąc funkcję obrzeży. W ten sposób można oddzielić jedną przestrzeń ogrodu od drugiej (np. kwiaty i część wypoczynkowa). Bardzo estetyczne są wszelkie murki z kostki brukowej i podwyższenia, a nawet donice.

Dzięki kostce brukowej możemy zbudować wiele elementów architektury wokół domu, zyskując w ten sposób trwałe i bardzo estetyczne otoczenie. Warto zatem postawić na kostkę brukową, ponieważ to inwestycja na lata.

Materiał zewnętrzny