Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Furia Wojów czyli raciborski bieg z przygodami w średniowiecznym stylu [ZAPOWIEDŹ]

Pierwszy weekend października (3-4.10.2020 r.) przyniesie okazję na doskonałą zabawę i aktywne spędzenie czasu całą rodziną. W sobotę (3.10) przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zostanie rozegrany jedyny w Polsce bieg z przeszkodami w średniowiecznym stylu.

Furia Wojów czyli raciborski bieg z przygodami w średniowiecznym stylu [ZAPOWIEDŹ]
październik
3 sobota

Furia Wojów czyli raciborski bieg z przygodami w średniowiecznym stylu [ZAPOWIEDŹ]

Arboretum Bramy Morawskiej

Racibórz, Markowicka 17
Start o godz. 09:00, trwa od 03 do 04 października wstęp wolny

Dorośli będą mogli sprawdzić swoje siły na siedmiokilometrowej leśnej trasie. Dla dzieci przewidziano trasę o długości około kilometra lub dwóch kilometrów (w kategorii familijnej, gdy dziecko biegnie w asyście dorosłego opiekuna). Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji znanych nam głównie z popularnych seriali o wikingach, w tym – najciekawszą i najtrudniejsza próbę sił z samym Odynem (tak nazywa się finałowa przeszkoda).

Impreza przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje siły lub po prostu dobrze się bawić! Start przewidziany jest na godzinę 9.00, niezależnie od warunków pogodowych. Istnieje możliwość zapisania się na bieg w dniu zawodów.

Startować można w kategorii open (dorośli) oraz w kategorii kids (tutaj podział na kilka kategorii wiekowych – 5/6 lat, 7/8 lat, 9/10 lat, 11/12 lat i 13/14 lat) oraz w kategorii family (dziecko plus dorosły opiekun). Dla każdego z uczestników przewidziano bogaty pakiet startowy, pamiątkowy medal a dla najlepszych w swoich kategoriach – ręcznie wykonane metodą średniowieczną trofea. Na najliczniej reprezentowaną drużynę czeka szczególny puchar "Wielka Walkiria"!

Biegowi towarzyszyć będzie szereg innych atrakcji. W sobotę i niedzielę będzie można podejrzeć średniowieczne obozowisko, zaopatrzyć się na tradycyjnych kramach w dawną biżuterię lub wyroby z gliny, skosztować średniowiecznych przysmaków przygotowanych na ogniu. W niedzielę każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grach i zabawach, w tym także zmierzyć się z już owianym legendą Odynem. Organizatorzy zapraszają też do wspólnego sprzątania arboretum – dzieci, które w tym pomogą, mogą liczyć na upominki od sponsorów imprezy.

Dochód z całej akcji przeznaczony ma być na rozbudowę średniowiecznego grodu, który docelowo stać się ma miejscem przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych. O tym, że w grodzie nie można się nudzić, Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry przekonało nas już wielokrotnie. Bieg organizowany jest wspólnie z grupą Raciborki ORC, przy wsparciu sponsorów (Eko-Okna, Bunkier-52, media Walk, OSiR, Makak i Arboretum Bramy Morawskiej).

Wciąż można internetowo zapisać się na bieg (ta forma zapisów możliwa będzie do wtorku, godz. 0.00): https://dostartu.pl/furia-wojow-v4936.pl.html

Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u wydarzenia: https://www.facebook.com/FuriaWojow

źródło: Drengowie znad Górnej Odry, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].