Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Wygodny dres do ćwiczeń – jaki wybrać?

13.04.2020 18:15 | 0 komentarzy | (s)

Każdego roku wiele osób pragnie poprawić jakość swojego życia, dbając o zdrowie fizyczne. Często nie wystarczy kupić karnetu na siłownię lub wyjść z domu na poranny jogging. Trzeba jeszcze sprawić sobie wygodny strój do ćwiczeń! Źle dobrany ubiór zmniejszy komfort treningu i obniży motywację. Dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepów odzieżowych, by odnaleźć idealny komplet dresu.

Wygodny dres do ćwiczeń – jaki wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bawełniany dres zapobiega przegrzaniu

Pierwszą cechą ubrania, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał. Najlepiej wybrać dres o jak największej zawartości bawełny – przynajmniej 80%. Dlaczego bawełna jest lepsza od syntetycznej tkaniny? Przede wszystkim przepuszcza powietrze, dzięki czemu pozwala na odparowanie potu. Jego wydzielanie przez organizm pełni funkcję termoregulacyjną. Parowanie z powierzchni skóry powoduje jej schłodzenie. Ciepło jest skutecznie oddawane na zewnątrz, a organizm nie przegrzewa się. Powszechnie wiadomo, że tkaniny syntetyczne są mniej komfortowe do noszenia w lecie i podczas aktywności fizycznej. To dlatego, że zatrzymują wytwarzane ciepło i wilgoć.

Luźny fason i ściągacze – czemu służą?

Wysokiej jakości dresy posiadają zwykle ściągacze na końcu nogawek, rękawów i na dolnej krawędzi bluzy. Są one potrzebne, aby utrzymać w miejscu luźne ubranie. Podczas gimnastyki szerokie nogawki lub rękawy bez ściągaczy mogłyby się podwijać, co denerwowałoby osobę ćwiczącą. Kombinacja obszernego fasonu ze ściągaczami jest optymalna. Ubranie nie przylega ściśle do ciała, a więc nie krępuje ruchów i ułatwia schładzanie. Jednocześnie nie opada i nie odsłania ciała, gdy ćwiczymy w pozycji głową w dół. Poza tym, ubrania ze ściągaczami wyglądają stylowo i korzystnie dla sylwetki.

Atrakcyjny ubiór zwiększa pewność siebie

Dresy do ćwiczeń powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. Szczególnie, jeśli mamy kompleksy dotyczące masy ciała lub budowy, duże znaczenie ma przyjemny dla oka strój treningowy. Wykonując ćwiczenia przed lustrem lub biegnąc przez park będziemy czuć się swobodnie. Nie przyjdzie nam na myśl, że jesteśmy niekorzystnie ubrane, a inne osoby oceniają nasz wygląd. Wręcz przeciwnie – wyrazimy swój styl i osobistą estetykę, co zwiększy naszą pewność siebie. Dobre samopoczucie przełoży się na większą motywację do ćwiczeń, aby nasze ciało prezentowało się jeszcze lepiej. Szeroki wybór modnych i stylowych dresów można znaleźć pod adresem: mosquito-sklep.pl/231-dresy. Komplety w pastelowych kolorach lub z interesującymi wzorami podkreślą urodę każdej kobiety.

Czy dres służy tylko do ćwiczeń?

Może się okazać, że polubimy treningowe dresy na tyle, by chodzić w nich na co dzień. Oczywiście możemy potraktować strój sportowy jako luźny ubiór do domu lub na spacer. W takim wypadku warto posiadać dwa komplety, aby mieć do dyspozycji drugi, gdy pierwszy wymaga prania. Wiele osób wybiera komfortowe dresy, planując spędzić wieczór w domu, oglądając film lub czytając książkę. Może to być wyraz swobodnego charakteru lub po prostu najbardziej wygodna opcja.

Najciekawsze fasony dresów

Obecnie moda jest bardzo różnorodna. Również kroje dresów bywają zaskakujące. Ciekawość innych osób z pewnością wzbudzi welurowa bluza z bufiastymi rękawami. Widoczny z daleka będzie także komplet z kontrastowym nadrukiem przedstawiającym duże kwiaty. Inne ciekawe dresy mają wstawki w panterkę lub różne kolory nogawek. Strój sportowy nie musi być nudny – wiele dostępnych deseni i fasonów pomaga wyróżnić się w tłumie. Nie brakuje też klasycznych, jednokolorowych modeli.

Materiał zewnętrzny