Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Sporty wodne polecane na lato

17.02.2020 13:45 | 0 komentarzy | (s)

Latem uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a zwłaszcza na wodą. Jednym wystarcza plażowanie w klasycznym wydaniu, odpoczywając na leżaku, inni wolą wykorzystać czas aktywnie. Jeśli szukasz pomysłów na to, jak spędzić lato na sportowo, polecamy kilka sportów wodnych, które powinny Cię zainteresować.

Sporty wodne polecane na lato
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kitesurfing

To jeden z najbardziej atrakcyjnych sportów wodnych w ostatnich latach. Sport ten polega na poruszaniu się na desce, którą wprawia w ruch latawiec. Umożliwia on wykonywanie niesamowitych akrobacji w powietrzu, jednak ta dziedzina jest dedykowana tylko doświadczonym sportowcom.

Kitesurfing można uprawiać nad niemal każdym zbiornikiem wodnym, gdzie panują odpowiednie warunki (główną rolę odgrywa tu wiatr). Uprawianie kitesurfingu nie jest tanim sportem, bowiem sam sprzęt i akcesoria są dość kosztowne. Za deskę z latawcem oraz strojem piankowym zapłacimy 8.000-10.000zł. 

Windsurfing

Innym sportem wodnym, który cieszy się dużą popularnością, jest windsurfing, którego idea również opiera się na desce. Ma ona nieco inną niż w przypadku kitesurfingu konstrukcję, wagę, długość oraz właściwości. Do deski przymocowany jest żagiel, a właściwie pędnik żaglowy, którym steruje się w taki sposób, aby wprawiać deskę w ruch. W przypadku windsurfingu również niezbędny jest odpowiedni sprzęt piankowy, który chroni przed zimnem oraz podmuchami wiatru. Sama nauka uprawiania tego sportu jest dość trudna i wymaga dużo cierpliwości. Natomiast jeśli złapiesz bakcyla to będzie to windsurfing stanie się Twoim stylem życia. Cena sprzętu - deski oraz pędnika - wyniesie Cię około 5000zł. Do tego musisz doliczyć jeszcze 300zł za strój piankowy. 

Surfing

Ten rodzaj aktywności wodnej jest znany na całym świecie i z pewnością każdy z nas nie raz marzył o tym, aby poczuć się jak surfer oglądając amerykańskie filmy czy seriale. Surfowanie po falach na desce to sport dla osób, które uwielbiają czuć adrenalinę. Nauka jest dość żmudna i długa, gdyż wielokrotnie trzeba przełamywać w sobie strach przed nadchodzącą falą. Natomiast gdy już opanujesz technikę, zwiększy się również Twoja pewność siebie. Surfing jest dyscypliną, która bardzo mocno angażuje całe ciało, gdyż to właśnie ono odpowiada za odpowiednią postawą oraz tor jazdy. Napięty jest więc każdy mięsień, od stóp aż po kark. Koszt deski do surfingu to ok. 1.500-200zł. Do tej kwoty musisz dodać cenę stroju piankowego - 300zł.

Żeglarstwo jachtowe

W Polsce sport ten jest bardzo popularny na Mazurach, gdzie warunki pogodowe są idealne do tego, aby sterować jachtem. Nie jest to jednak prosta dyscyplina, ponadto wymaga posiadania patentu żeglarskiego, który nabywa się po ukończeniu specjalnego kursu zakończonego egzaminem certyfikującym. Zakup własnego sprzętu to ogromny wydatek rzędu 15.000zł. Natomiast ośrodki sportowe oferują wynajem jachtów żaglowych, więc za 100-150zł możemy wynająć jacht na kilka godzin. 

Lato i wakacje to czas, kiedy chcemy oderwać się od codzienności i wykorzystać maksymalnie piękną pogodę za oknem. Sport i aktywność fizyczna związana z wodą to świetny sposób, aby naładować baterie i dostarczyć sobie mnóstwa wrażeń, które będziemy wspominać jeszcze przez wiele kolejnych miesięcy.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem pożyczek online Wandoo.pl

Materiał zewnętrzny