Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Dobrze dobrany pasek do zegarka jako element stylizacji

15.03.2019 14:45 | 0 komentarzy | (s)

Gumowe, skórzane czy materiałowe w sklepach można dostać różne paski do zegarków. Zegarki nie zależnie czy dla kobiet czy mężczyzn występują najczęściej z paskiem skórzanym. Jednak coraz więcej modnych pań i panów stara się aby pasek do zegarka był również elementem pasującym do ich stylizacji.

Dobrze dobrany pasek do zegarka jako element stylizacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wybrać odpowiedni pasek do zegarka?

Pasek jest jednym z najważniejszych elementów zegarka. Właśnie on utrzymuje czasomierz na nadgarstku. Pasek w zegarku stał się obok tarczy elementem stanowiącym o wyglądzie danego modelu zegarka. W zależności od materiału, z którego zrobiony jest pasek można go zastosować do różnych stylizacji. Każda stylizacja potrzebuje innych dodatków dlatego też należy pamiętać, aby odpowiedni zegarek dopełnił stylizację. Poprzez to wybór odpowiedniego paska do zegarka staje się tak ważny. Obecnie na rynku można znaleźć kilka propozycji pasków do zegarka:

  1. Materiałowe paski do zegarków są coraz bardziej popularnym wyborem. Najczęściej wykonywane są z nylonu bądź bawełny. Coraz większą popularnością cieszą się paski parciane z naturalnego włókna bądź jego imitacji. Paski z materiału są dużo bardziej wytrzymałe i odporne na wszystkie uszkodzenia niż paski skórzane. Wśród pasków materiałowych można znaleźć modele, które są wodoodporne co jest ich dużą zaletą. Paski z materiału szybko się brudzą, ale można je czyścić. Występują w wielu różnych kolorach, lecz te nietypowe pasują tylko do nieformalnych stylizacji. Cena pasków z materiału jest umiarkowana.
  2. Skórzane paski do zegarków są jednymi z najpopularniejszych wśród klientów. Paski skórzane w połączeniu z eleganckim cyferblatem tworzą spójną całość. Taki zegarek jest świetnym elementem dopełniającym elegancką stylizację zarówno kobiety jak i mężczyzny. Niestety paski skórzane są mniej odporne na wilgotność przez to szybciej się niszczą. Co prawda paski ze skóry naturalnej są drogie lecz dużo bardziej wytrzymałe niż te ze skóry ekologicznej.
  3. Gumowe paski do zegarków są wykonane najczęściej z silikonu bądź kauczuku. Są doskonałym elementem sportowych zegarków. Gumowe paski są bardzo wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu oraz odporne na wilgoć. Najczęściej występują w pastelowych bądź jaskrawych barwach. Zegarki z gumowym paskiem są świetnym rozwiązaniem dla sportowych stylizacji lub podczas treningów. Nowością wśród gumowych pasków są paski z karbonu (włókno węglowe). Paski gumowe są bardzo tanie, lecz podczas długotrwałego użytkowania mogą pęknąć. Występują w wielu różnych kolorach. 

Naturalnie do jednego zegarka można dobrać wiele różnych pasków i wymieniać je często tak, aby były dopełnieniem stylizacji. Jednakże należy pamiętać o tym, aby kolor paska był w miarę przystosowany do koloru tarczy zegarka.  W złym tonie jest założenie sportowego paska do klasycznego zegarka. Dlatego najlepiej jest dobierać tylko te paski, które są przewidziane przez producenta do danego modelu zegarka. 

Materiał zewnętrzny