Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Chemia zagraniczna, to nie tylko chemia z Niemiec

16.12.2018 19:45 | 0 komentarzy | (s)

Chemia z Niemiec od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Niemieckie środki czystości znane są z wyższej jakości, a do tego są dostępne w dobrych cenach. A co jeśli chodzi o chemię z innych zachodnich krajów? Czy warto zwrócić na nią uwagę?

Chemia zagraniczna, to nie tylko chemia z Niemiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chemia gospodarcza z Europy Zachodniej i Wschodniej – różnice w składzie

Wybierając produkty tej samej marki oczekujemy jednakowego składu, niezależnie od kraju produkcji, a także kraju, do którego mają one trafić. Jednak okazuje się, że produkty różnią się od siebie w zależności od kraju, w którym są sprzedawane. I tak środki czystości trafiające do sklepów w krajach Europy Zachodniej są bez wątpienia bardziej skuteczne niż środki tej samej marki sprzedawane w Polsce i w Europie Wschodniej.

Stąd też stale rozwijający się biznes polegający na sprzedaży chemii z zagranicy. Chemia zagraniczna, nie tylko niemiecka, to propozycja zupełnie nowej jakości. Dlatego wiele firm zajmuje się dystrybucją środków czystości i chemii gospodarczej z zagranicy. Przykładowo hurtownia środków czystości online EDG (b2b.europedg.pl/) proponuje produkty pochodzące z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Belgii czy też z Holandii.

Czy warto kupować chemię z zagranicy?

Chemia zagraniczna różni się od chemii gospodarczej dostępnej w Polsce. Największe różnice zauważalne są w przypadku proszków i płynów do prania. I właśnie te produkty cieszą się największą popularnością. Okazuje się, że w wielu testach dowiedziono, że proszki dostarczane do Europy Wschodniej piorą lepiej, ale bardziej niszczą tkaniny i spierają kolory. Z kolei proszki z Niemiec i innych państw zachodnich są delikatniejsze dla tkanin, pozwalają na dłużej zachować doskonały wygląd ubrań, są bardziej delikatne dla dłoni i intensywniej pachną.

Ponadto proszki i płyny do prania, płyny do płukania, a także inne środki czystości są mocniej skoncentrowane. Wynika to między innymi z oceny producentów, którzy doszli do wniosku, że mieszkańcy Europy Zachodniej bardziej starannie dozują środki czystości i dokładniej przestrzegają zaleceń producenta. Z kolei obywatele państw Środkowej i Wschodniej Europy dozują chemię „na oko”. Dlatego też można zauważyć, że chemia zagraniczna jest bardziej wydajna.

Nie tylko proszki do prania

Wśród wielu produktów sprowadzanych do Polski z zagranicy najbardziej popularne są środki piorące – proszki, żele i płyny do prania, kapsułki i tabletki, płyny do płukania tkanin i odplamiacze. Ale chemia zagraniczna to także cały szereg środków czystości takich jak płyny do mycia naczyń, do mycia podłóg, płyny do szyb, środki do WC, odświeżacze powietrza, jak również środki do zmywarek – tabletki, kapsułki, zapachy, nabłyszczacze czy też odświeżacze.

Oczywiście na temat tego czy chemia zagraniczna jest lepsza od produktów dostępnych w naszym kraju, zdania są podzielone. Z pewnością jednak warto wypróbować poszczególne produkty i wyrobić sobie własne zdanie. Polecamy przy tym nie tylko te marki, które są znane z naszego rodzinnego rynku, ale też produkty tych producentów, których w Polsce kupić w zwykłych sklepach nie można.

Materiał zewnętrzny