Niedziela, 8 grudnia 2019

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Wypoczynek na Mallorce

25.04.2017 13:45 | 0 komentarzy | MK

Mallorca jest autonomicznym regionem Królestwa Hiszpanii. Wyspa ta należy do położonego na Morzu Śródziemnym archipelagu Balearów i jest jego największą atrakcją. Mallorca zachęca turystów łagodnym klimatem śródziemnomorskim, rześkim morskim powietrzem oraz dużą ilością słońca. Wielowiekowa, bogata historia Mallorki łączy się z ogromną nowoczesnością. Na wyspie nie brakuje doskonale wyposażonych kurortów, które są w stanie zapewnić udany wypoczynek oraz gwarantują wiele wspaniałych wspomnień z wycieczki.

Wypoczynek na Mallorce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zróżnicowana przyroda

Cechą charakterystyczną Mallorki są jej zróżnicowane krajobrazy. Wyspa udekorowana jest przez kwitnące migdałowce oraz bujne gaje oliwne, a także różnokolorowe kwiaty i rośliny. Niezwykła mozaika barw uzyskiwana jest m.in. dzięki lawendom, storczykom, mirtom oraz szkarłatnym makom. Wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża ciągnie się najwyższy łańcuch górski Sierra de Tramuntana. Natomiast południowo-wschodni obszar wyspy zajmowany jest przez łańcuch Sierra de Levant. Wśród drzew migdałowych ukryte jest niezwykle piękne, tętniące życiem wnętrze wyspy. To właśnie tam poznać można codzienność mieszkańców Mallorki oraz podziwiać gaje piniowe. Nizina Es Pla jest niezwykle urodzajną częścią wyspy, dlatego znajduje się tam mnóstwo osad rolniczych. Godne podziwu są również zaciszne zatoki otoczone skałami, zlokalizowane na północnej długości linii brzegowej Mallorki.

Bogata infrastruktura

Mallorca jest prawdziwą perłą Morza Śródziemnego. Spośród wszystkich znajdujących się tam wysp, dysponuje najbardziej rozwiniętą infrastrukturą. Dzięki temu może mierzyć się nawet z europejskimi metropoliami. Na południu znajdują się największe i najpopularniejsze kurorty rozrywkowe, które położone są wśród pięknych, piaszczystych plaż. Są one odwiedzane przez turystów z całego świata, których zachęca doskonałe zaplecze zabytkowe, rozrywkowe i kulinarne w Palma de Mallorca. Znajduje się tutaj m.in. zabytkowa katedra La Seu oraz Pałac de l’Almudaina, będący mieszanką stylu arabskiego i aragońskiego. Bardzo ciekawe miejsca usytuowane są również przy ciągnących się przez całe wybrzeże deptakach.

Miejscowości wypoczynkowe

Na Mallorce znajdują się jedne z najlepszych europejskich kurortów wypoczynkowych. Na wschodnim wybrzeżu położone są miejscowości takie jak Cala d'Or oraz Calas de Mallorca. Niektóre z nich stanowiły dawniej tradycyjne wioski rybackie. Obecnie przekształcone zostały w eleganckie i nowoczesne kurorty wypoczynkowe. Klimatyczne zatoczki na piaszczystych wybrzeżach zachęcają do wielu romantycznych spacerów oraz kąpieli w turkusowej wodzie. Na miłośników mocniejszych wrażeń czekają liczne sporty wodne, m.in. żeglarstwo, nurkowanie czy windsurfing. Niedaleko miejscowości S'llot znajdują się liczne jaskinie z największym na świecie jeziorem podziemnym, a także rezerwat przyrody Punta de n’Amer.

Konsultacja: Villa Blue Sky Mallorca

Materiał zewnętrzny