Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Bal studniówkowy uczniów Ośrodka dla Niesłyszących w Raciborzu

10.02.2017 16:55 | 1 komentarz | (q)

Wczoraj, 9 lutego, w Hotelu Racibor w Raciborzu klasy maturalne SOSWNiS w Raciborzu zorganizowały Bal Studniówkowy, na którym wraz z Dyrekcją Ośrodka oraz gronem pedagogicznym bawili się do późnych godzin nocnych. W galerii prezentujemy zdjęcia autorstwa Marka Furmanowicza.

Bal studniówkowy uczniów Ośrodka dla Niesłyszących w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bal rozpoczęty tradycyjnym polonezem rozpoczął gorączkowe odliczanie do egzaminów maturalnych i niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Przygotowanie do balu. W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących miała miejsce wyjątkowa współpraca klas maturalnych SOSWNIS oraz słuchaczek Policealnej Szkoły Województwa Śląskiego nr 1 w zawodzie fryzjer oraz kosmetyczka. Uczniowie ośrodka mieli możliwość skorzystania z usług fryzjerskich i kosmetycznych w ramach przygotowań do wieczornego Balu Studniówkowego i jednocześnie obserwowania i zgłębiania tajników zawodów prezentowanych przez gości. Słuchaczki Policealnej Szkoły Województwa Śląskiego nr 1 z kolei skorzystały z możliwości podjęcia próby pracy z klientem niepełnosprawnym w zakresie uszkodzenia słuchu oraz poznały podstawowe zwroty języka migowego niezbędne w kontaktach z osobami niedosłyszącymi.