Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Kultura

Grupa "Weekend" gwiazdą tegorocznej majówki w Nędzy

28.04.2014 14:33 | 0 komentarzy | ż

Już od ponad dwóch dekad gmina Nędza zaprasza do siebie na wielką kilkudniową majówkę. Program tegorocznej edycji imprezy jest przeładowany gwiazdami.

Grupa "Weekend" gwiazdą tegorocznej majówki w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak zwykle nie zabraknie atrakcji - będzie program dla dzieci, dzień dla miłośników gwary śląskiej, spora dawka humoru z kabaretem "Rak", a gwiazdą tegorocznej majówki będą twórcy przeboju "Ona tańczy dla mnie"!

- Na majówkę do Nędzy jeżdżę od dobrych kilku lat. Chyba nigdzie w okolicy nie ma jej tak bogatej - mówi pani Renata z Raciborza. W tym roku podobnie jak w poprzednich edycjach na odwiedzających czeka sporo atrakcji i różnorodny program. Na scenie pojawią się i artyści dobrze znani ogólnopolskiej publiczności, i ci lubiani w najbliższym regionie, ale też i ci, którzy na scenie stawiają dopiero pierwsze kroki, m.in. Robert Kurzeja, pseudonim sceniczny "Bobo L.w.S".

O 20-letnim raperze z małej Nędzy zrobiło się głośno po tym jak kilka tygodni temu wystąpił w popularnym programie "Must be the Music" telewizji Polsat - zapowiedziano go jako "najlepszego rapera wśród piłkarzy, najlepszego piłkarza wśród raperów". Na co dzień gra w piłkę nożną w III-ligowej drużynie. Jury programu przyznało mu trzy głosy na "tak", jeden na "nie". Elżbieta Zapendowska powiedziała: Dla mnie w rapie ważna jest szczerość i prawda - obie te rzeczy były w twoim występie.

Dlaczego akurat rap?

Robert Kurzeja: Można w nim najwięcej przekazać, jest najbardziej szczery. W rodzinie nie miałem nikogo muzykalnego, więc za śpiewem nigdy nie byłem, za to rapu słuchałem od dziecka. Najważniejsze to być szczerym, nie ma co pisać utworu o czymś czego się nigdy nie przeżyło. Nie może zwykły chłopaczek nawijać o np. gangsterskich akcjach, bo nie ma w tym prawdy. Ważny jest przekaz i prawda. Odbiorcy zawsze wyczują szczerość.

Podczas występu w "Must be the Music" mówiłeś o relacjach z rodziną... Szczerość ponad wszystko?

R.K.: Nie żałuję tego, choć czytając komentarze w internecie, zastanawiałem się czy nie powiedziałem o swoim może zbyt wiele... niektórzy wykorzystali to przeciwko mnie.  Teraz zmienię chyba jednak tematykę swoich utworów. Nadal będzie to szczere i prosto z serca, ale trzeba żyć dalej i nie wracać do tego co było. Cieszę się, że komuś pomaga to co robię. Dostaję wiele maili od ludzi, którzy twierdzą, że moja muzyka pomogła im uporać się z problemami.

Rap to dla ciebie taka szczera spowiedź?

R.K.: Dokładnie. Jedni chcąc wyrzucić z siebie negatywne emocje ćwiczą na siłowni, czy uprawiają sztuki walki, a ja wszystko z siebie wyrzucam w muzyce, kiedy przeleję emocje na papier i wykrzyczę w kabinie nagrań.

Jakie masz marzenia?

R.K.: Marzeń mam mnóstwo, ale chciałbym mieć po prostu dobre życie: żonę, rodzinę, spokojne życie. I najbardziej chciałbym zarabiać na tym co kocham robić, czyli piłce nożnej albo rapie. Albo zostanę po prostu masażystą! (śmiech)

Robert po "Must be the Music" zdążył dać już kilka koncertów - także charytatywnych, z których dochód przekazuje na rzecz swojej chorej na serce bratanicy. Najbliższy koncert da podczas majówki w Nędzy 2 maja o godz. 18.00.


PROGRAM XXI FESTYNU MAJOWEGO W NĘDZY - MIEJSCE: BOISKO LKS NĘDZA.

BILETY W CENIE 5 ZŁ., DZIECI DO 140 CM WSTĘP BEZPŁATNY.

CZWARTEK ,  01.05.2014

9.00 - Otwarty Turniej Skata dla niezrzeszonych

16.00 - Program dla dzieci "Świat iluzji Mr Mario"

17.00 - Piotr Scholz i Przyjaciele: MONA LISA i Mirosław Szołtysek

20.30 - Koncert zespołu "Universe"

21.45 - Pokaz sztucznych ogni, biesiada taneczna z Piotrem Scholzem

PIĄTEK,  02.05.2014

16.00 - I Gminny Przegląd Młodych Talentów - Nędza 2014

18.00 - Koncert "Bobo L.w.S"

19.00 - Recital zespołu "Pompa Band"

20.30 - MEGA KONCERT ZESPOŁU "WEEKEND"

22.00 - Zabawa taneczna

SOBOTA,  03.05.2014

16.00 - Występ zespołu "Łężczok"

17.30 - Recital Klaudii Stabik

18.00 - Konkurs wiedzy o Gminie i Festynach - I TURA

18.30 - Koncert Jacka Silskiego

20.00 - Występ kabaretu RAK

21.30 - Konkurs wiedzy o Gminie i Festynach - II TURA

22.00 - Zabawa taneczna

NIEDZIELA,  04.05.2014

17.00 - Koncert Dawida Kwiatkowskiego - impreza biletowana

źródło: UG Nędza