Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Kultura

Słynny kosmonauta Mirosław Hermaszewski dziękuje dzieciom z Raciborza

16.09.2021 09:21 | 2 komentarze | żet

Listy i laurki, które Mirosław Hermaszewski otrzymał od dzieci z Raciborza, przypomniały słynnemu astronaucie jego marzenia z dzieciństwa. - Wiem, że potraficie marzyć, a to znaczy, że są one w Waszym zasięgu - napisał astronauta.

Słynny kosmonauta Mirosław Hermaszewski dziękuje dzieciom z Raciborza
W 1978 roku Mirosław Hermaszewski na pokładzie statku Sojuz 30 odbył lot w kosmos. W czasie ośmiodniowej misji dokonał 126 okrążeń Ziemi.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 września Mirosław Hermaszewski świętował 80-te urodziny. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zachęciła dzieci do złożenia życzeń jedynemu Polakowi, który odbył lot w kosmos. Emerytowany generał brygady podziękował im za to w mediach społecznościowych.

- Otrzymałem niezliczoną ilość miłych życzeń w tym także od kosmonautów i astronautów z całego świata. Zapewne będę je czytał do północy. Jednak najbardziej wzruszyły mnie listy i laurki (o tematyce kosmicznej ) od najmłodszych. Szczególnie od dzieci z  Raciborza. Zachowam je w moim archiwum, bowiem przypominają mi moje nieśmiałe marzenia z dzieciństwa. Wiem, że potraficie marzyć, a to znaczy, że są one w Waszym zasięgu. Życzę Wam zdrowia i spełnienia marzeń  - Mirosław HERMASZEWSKI, Wasz kosmonauta - napisał na Facebooku.

Na zakończenie dodajmy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka w Raciborzu zorganizowała podczas minionych wakacji szereg zajęć ujętych w ramych "Kosmicznego Lata z Biblioteką".