Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Kultura

Fundacja Polsat świętuje 25-lecie w Rybniku. Na scenie Sławomir, Enej, Viki Gabor, Cleo [ZDJĘCIA]

12.09.2021 16:26 | 5 komentarzy | ska

O godz. 15.45 rozpoczął się koncert z okazji 25-lecia Fundacji Polsat, podczas którego na scenie przy kampusie wystąpią gwiazdy: Cleo, Sound'n'Grace, Enej, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Sławomir, Dawid Kwiatkowski, Antek Smykiewicz i wielu innych artystów. 

Fundacja Polsat świętuje 25-lecie w Rybniku. Na scenie Sławomir, Enej, Viki Gabor, Cleo [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fundacja Polsat świętuje 25-lecie w Ruybniku. Na scenie Sławomir, Enej, Viki Gabor, Cleo [ZDJĘCIA]

Koncert prowadzą Krzysztof Ibisz oraz znany z serialu Rodzinka.pl Adam Zdrójkowski. Rybnicki kampus wypełnił się publicznością. Przypomnijmy, że na wydarzenie osoby zaszczepione mogą wchodzić praktycznie bez limitów, natomiast dla osób niezaszczepioych przygotowano 250 bezpłatnych wejściówek, które rozeszły się w mgnieniu oka. 

Koncert transmitowany jest w Telewizji Polsat. Impreza oraz wydarzenie telewizyjne zakończy się ok. godz. 17.30. 

Koncert jest zwieńczeniem podjętych w ubiegłym roku działań Fundacji Polsat, dzięki którym Oddział Otolaryngologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku zyskał nowe oblicze. Celem Fundacji była pomoc dzieciom z chorobami dróg oddechowych, które coraz częściej wywoływane są przez smog. Rybnicka otolaryngologia została wyremontowana, dzięki czemu pobyt małych pacjentów w szpitalu jest bardziej komfortowy, a proces leczenia może przebiegać szybciej. Inwestycja, warta 1, 65 mln zł, pozwoliła na odnowienie sal, kuchni, pokoju zabiegowego, świetlicy i łazienki. Powstała też grota solna, w której pobyt korzystnie wpływa na układ oddechowy dzieci.

Fundacja Polsat jest pierwszą fundacją powołaną przez telewizję komercyjną która już od 25 lat pomaga dzieciom. Dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację. Remontuje także oddziały dziecięce w całej Polsce, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają dzieci przebywające w szpitalach. Każdego dnia, podopieczni Fundacji mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko wsparcie finansowe. Pracownicy Fundacji spędzają wiele godzin na czytaniu listów oraz prowadzeniu rozmów z rodzicami chorych dzieci towarzysząc w ich codzienności.

Tysiące podopiecznych

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 38 932 małych pacjentów i wsparła finansowo 2641 szpitali oraz ośrodków medycznych, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 262 miliony złotych.

Co roku fundacja organizuje wyjątkowe koncerty, tak jak 12 września w Rybniku. - Na scenie wystąpią: Cleo, Enej, Viki Gabor, Grubson, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Kasia Mosek, Grott Orkiestra, Sławomir, Antek Smykiewicz, Michał Szpak, Sound’n’Grace oraz Roxie Węgiel – zdradza Nina Terentiew, Dyrektor Programowy Telewizji Polsat.

Radość z powrotu do zdrowia

- Te koncerty to już nasza tradycja. Radość na twarzy dzieci jest dla nas najważniejsza, nie tylko gdy powracają do zdrowia, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień gdy mogą bawić się, spędzać czas z rówieśnikami i rodzicami, chociażby podczas wyjątkowych koncertów, jak ten który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę – mówiła na kilka dni prze imprezą Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Fundacja Polsat celebruje swoje 25-lecie. Ćwierćwiecze pomocy niesionej chorym dzieciom to wyjątkowa okazja do zabawy, ale to także kolejne cele i wyzwania. Niejednokrotnie, od samego początku, wspomagając podopiecznych, remontując oddziały szpitali czy realizując inne przedsięwzięcia fundacja pokazywała, że niemożliwe nie istnieje w myśl hasła „Jesteśmy dla dzieci”.

Koncert jest organizowany przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Rybnik Piotra Kuczery. Współorganizatorem wydarzenia jest Ars Cameralis. Projektu Fundacji Polsat „Verano dla dzieci"; jest realizowany we współpracy z Marszałkiem Województwa Śląskiego.