Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Kultura

Rafał Hetman o reportażach, czyli kolejne spotkanie online w bibliotece

10.09.2020 10:55 | 0 komentarzy | d

Specjalista od literatury faktu, przede wszystkim reportaży – Rafał Hetman, był kolejnym gościem online raciborskiej biblioteki w ramach programu „Kultura w sieci”. Jakie książki polecał bloger? Zobacz nagranie spotkania na fanpage’u biblioteki oraz kanale na YouTube.com.

Rafał Hetman o reportażach, czyli kolejne spotkanie online w bibliotece
Rafał Hetman i Dominika Karpińska z raciborskiej biblioteki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rafał Hetman w przeglądzie reportaży przygotowanym specjalnie dla czytelników raciborskiej biblioteki skupił się na seriach najlepszych polskich wydawnictw. Na liście znalazły się m.in. reportaże z Białorusi „Ojczyzna dobrej jakości” Stowarzyszenia Reporterów Rekolektyw, zdobywca tegorocznej Nagrody Kapuścińskiego – książka „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany” Katarzyny Kobylarczyk, wstrząsające „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” Pawła Piotra Reszki i „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko czy opowieść o Wołowcu - „Pusty las” Moniki Sznajderman. Ciekawą pozycją dla wszystkich fanów Mariusza Szczygła będzie książka „Czechy. Instrukcja obsługi”, w której wybitny czeski pisarz Jiří Gruša pokazuje naszych sąsiadów z nieco innej perspektywy.

A po które z najnowszych pozycji warto sięgnąć? Rafał Hetman zachwalał m.in. „Polskę przydrożną” Piotra Mareckiego, biografię Brunona Schulza autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej, zbiór reportaży o Rosji „Przyszło nam tu żyć” Jeleny Kostiuczenko czy opowieść o tragedii w szwedzkim ZOO pt. „Dobry wilk”.

Zapis spotkania z Rafałem Hetmanem można znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy, projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika”, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci, zakłada realizację działań kulturalnych on-line. W czerwcu odbyły się spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, Anną Dziewit-Meller i Jackiem Hugo-Baderem a w lipcu koncert Kuby Blokesza. Wszystkie nagrania są dostępne na kanale biblioteki na YouTube.com – TUTAJ

źródło: MiPBP Racibórz