Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Raciborzanka wyśpiewała sobie sukces

21.10.2019 11:33 | 0 komentarzy | d

Maja Kołpacka (na zdj.), jedna z uczestniczek zajęć wokalnych Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie otrzymała wyróżnienie na XIII Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych PAW w Chorzowie.

Raciborzanka wyśpiewała sobie sukces
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 19 października odbywały się kwalifikacje konkursowe typu live prowadzące do ścisłego finału, który przeprowadzono dzień później, czyli w niedzielę 20 października. - Maja do ścisłego finału tego festiwalu dostała się po dwuetapowej rywalizacji tj. na podstawie przesłanego dema nagrań utworów konkursowych, a następnie już po sobotnim konkursie – relacjonuje szefowa Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS Elżbieta Biskup.

Maja Kołpacka pochodzi z Raciborza, a na co dzień jest uczennicą szkoły podstawowej nr 15. Do konkursu w Chorzowie przygotowała ją Elżbieta Biskup.


Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych PAW powstał, aby sprowokować do myślenia, do analizy życia codziennego, do śpiewania, pisania czy mówienia o tym, co ważne i istotne dla młodych ludzi. - Pragnieniem każdego młodego wokalisty jest uznanie w społeczeństwie, chcemy, by uznanie to wynikało z jego autentyczności, indywidualizmu i wrażliwości, a nie powielania „bylejakości” w tekstach i muzyce adresowanej do „byle jakiej” publiczności – mówią organizatorzy. Cechą charakterystyczną przedsięwzięcia jest niestandardowy finał, w którym to uczestnicy prezentują dwunastominutową prezentacje artystycznie wrażliwą. Mogą korzystać z pomocy przyjaciół, mogą wprowadzić elementy tańca, poezji czy dekoracji scenicznej pomocnej w prezentacji. Uczestnikami konkursu są osoby w wieku od 9 do 109 roku życia.

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa