Czwartek, 24 października 2019

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Kultura

Koncert SAGITTARIUS BLUES GROUP [WYGRAJ BILET]

24.05.2016 14:44 | 0 komentarzy | (q)

W czerwcu na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata uczta muzyczna dla fanów bluesa i klasycznego rocka. Zapraszamy na koncert SAGITTARIUS BLUES GROUP. Mamy dla was jedną podwójną wejściówkę na koncert.

Koncert SAGITTARIUS BLUES GROUP [WYGRAJ BILET]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
czerwiec
10 piątek

Koncert SAGITTARIUS BLUES GROUP

Start 10.06.2016 o godz. 20:00 cena biletu: 25/30

10 czerwca 2016 r. w piątek o godz. 20.00 wystąpi na raciborskim przystanku grupa bluesowa SAGITTARIUS.

Sagittarius to polski zespół blues-rockowy założony w 1977 roku w Nowej Dębie.

W 1981 roku grupa zaistniała w zupełnie odmienionym składzie pod wodzą Roberta Lubery i grając muzykę blues rockową. Zespół został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Piosenki „OMPP” we Wrocławiu 84/85. Dzięki zajęciu 9. miejsca w tym przeglądzie zagrał jako laureat „Złotej Dziesiątki” na Festiwalu w Opolu w koncercie „Debiuty” 1985.

Grupa była także uczestnikiem Festiwalu w Jarocinie (występ nagrany przez radiową „Trójkę”), Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, FAMA, Rawa Blues oraz Muzycznego Campingu w Brodnicy.Utwory „Deszczowy blues” i „Stary jeep” często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.

W latach 80. ubiegłego wieku Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Akompaniował podczas trasy koncertowej Tadeuszowi Nalepie.

Od 2011 roku zespół ponownie wznowił działalność w składzie: Robert Lubera, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski i Mariusz Moskalewicz i taki skład zawita do Raciborza

Zapraszamy Was na bluesowe wieczory na Końcu Świata !

10 czerwca piątek godz.20.00

wstęp: 25 / 30 PLN w dniu koncertu

ul. K. Miarki 3A Racibórz


Wygraj bilet na koncert SAGITTARIUS BLUES GROUP na Końcu Świata

Do wygrania dwa podwójne zaproszenie na koncert SAGITTARIUS BLUES GROUP na Końcu Świata 10 czerwca na godz. 20.00. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (niebieski przycisk poniżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 9 czerwca, do godz. 12.00.