Wtorek, 12 listopada 2019

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Kultura

Marzena Korzonek zaśpiewa dla Wiktorii i Jurka. Koncert charytatywny w RCK

10.03.2016 07:10 | 0 komentarzy | (q)

Już w najbliższy piątek w Raciborskim Centrum Kultury 11 marca o godzinie 18.00 odbędzie się koncert charytatywny DLA WIKTORII I JURKA połączony z aukcją ciekawych przedmiotów. Gwiazdą koncertu będzie Marzena Korzonek. Wystąpią również zespoły The Gate, Nighty For Aye, Sudarynja, Zespół Taneczny SKAZA i Manuela Krzykała oraz ZPiT Strzecha Seniorzy.

Marzena Korzonek zaśpiewa dla Wiktorii i Jurka. Koncert charytatywny w RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wstęp na koncert jest bezpłatny, zachęcamy jednak do udziału w licytacjach na rzecz Wiktorii i Jurka oraz wrzucania dowolnych datków do puszek podczas koncertu.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na pomoc Wiktorii i Jurkowi, zwłaszcza na ich rehabilitację. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę wrzuconą do puszek. Koncerty artystów będą przeplatane aukcjami. Bedzie można wylicytować m.in.:

  • koszulkę reprezentacji Polski w siatkówce z autografami Mateusza Miki, Marcina Możdżonka i Mateusza Bieńka
  • koszulkę, top sportowy (z autografem) i czapeczki Moniki Brzostek - siatkarki plażowej
  • koszulki, szaliki i kalendarz 1-ligowej drużyny siatkówki MKS Będzin
  • rowerek dziecięcy produkcji Raciborskiej Wytwórni Rowerów MK (z możliwością dorobienia własnego podpisu)
  • kosz pełen kwiatów z Kwiaciarni Lawender
  • rzeźbę wykonaną w pracowni Raciborskiego Centrum Kultury

WIKTORIA ma obecnie 12 lat. Jeszcze w łonie matki wykryto u Wiktorii przepuklinę oponowo - rdzeniową i wodogłowie. Dzięki rehabilitacji i troskliwej opiece bliskich mając 5 lat stanęła na nogi. Radość wszystkich była krótka, dziewczynka nie rosła. Okazało się, że ma zakotwiczony rdzeń kręgowy. Mając 9 lat przeszła kolejną operację, która się nie udała. Porusza się na wózku. Czeka ją kolejna operacja nóg, może też kręgosłupa. Wymaga codziennej rehabilitacji, bardzo drogich sprzętów pomocniczych. Same ortezy, które będzie trzeba odlać po operacji nóg oceniono na około 10 tysięcy złotych. Mama sama wychowuje Wiktorię.

JUREK ma już 21 lat. Jest "przykuty" do wózka inwalidzkiego. Urodził się w 6 miesiącu ciąży. W klinice w Zabrzu uratowano to maleństwo, ale również stwierdzono porażenie mózgowe. Po rehabilitacji chodził trzymając się wózka. Po zabiegu w szpitalu przestał chodzić. Bardzo trudna sytuacja rodzinna i materialna spowodowała, że nie był odpowiednio rehabilitowany. Kiedy trafił do Zespołu Szkół Specjalnych na Ostrogu, poproszony o konsultacje specjalista stwierdził, że Jurek ma ogromne szanse stanąć na nogi. Potrzebne są środki na sprzęt i intensywną rehabilitację. Jurek też wychowuje się bez ojca.

Wiktoria i Jurek często mówią o swoich marzeniach związanych z usamodzielnieniem się, z lepszą sprawnością, z chodzeniem. Często w ich oczach pojawiają się łzy. Bardzo pragniemy im pomóc.

Organizatorami koncertu są: Raciborskie Centrum Kultury, Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym, Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Link to wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1757263024493709/permalink/1762849443935067/

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu