Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Kultura

Roksana Lewak dała świetny koncert w Nędzy

23.11.2015 12:09 | 0 komentarzy | (q)

Z recitalem piosenki aktorskiej i poetyckiej, utworami m.in. Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów i Piwnicy pod Baranami, w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy wystąpiła Roksana Lewak. Koncert zakończony gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Roksana Lewak dała świetny koncert w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program koncertu był różnorodny, choć przeważały utwory melancholijne. - Jesienna aura sprzyja takiemu repertuarowi. Przybliżymy publiczności krakowską duszę - zapowiadała artystka przed koncertem.

Roksana Lewak jest raciborzanką. Jej przygoda z piosenką rozpoczęła się w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierownictwem Elżbiety Biskup. - Panie Elżbieta powiedziała mi kiedyś, że najlepiej się spełniam w piosence aktorskiej i że będę aktorką a nie piosenkarką. I tak też się stało - opowiadała z uśmiechem. - Wokalnie, że tak powiem, nie jestem na wysokim poziomie, ale wszystko nadrabiam interpretacją. To właśnie w piosenkach aktorskich zaczęłam się spełniać i postanowiłam, że pójdę w tym kierunku - mówiła.

Początkowo studiowała filologię polską i wykształciła się na nauczyciela języka polskiego. Dopiero po trzech latach edukacji postanowiła zdawać na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Obecnie jest studentką piątego roku.

Jak mówi, aktorstwo jest dla niej całym światem. Obecnie współpracuje z Teatrem Ludowym i  Teatrem Cogito. Śpiewa. - Codziennie jestem na scenie i realizuję się w tym zawodzie. Mam nadzieję, że tak będzie do końca życia - mówi.

Przede wszystkim pragnie zostać aktorką, ale śpiew jest jej wielką pasją. - Od niego zaczęłam i nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie być aktorką śpiewającą - mówiła. - Trzeba walczyć o siebie, aktor ma takie życie, że niestety to aktora proszą o pracę a nie aktor kogoś, bo zazwyczaj tego nie dostaje. Więc my jesteśmy takimi powsinogami i tam gdzie mamy pracę tam jesteśmy. Czy to będzie Poznań, czy to będzie Warszawa, tego jeszcze nie wiem, wiem że będę próbować wszędzie. Najbardziej chyba jednak chciałabym zostać w Krakowie, mam tam już przyjaciół, aczkolwiek nie pogardzę Warszawą - śmieje się.

Roksanie Lewak na klawiszach podczas recitalu towarzyszył Damian Makosz.