środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Kultura

Biżuteria z kamieni z Odry. Wystawa Jakuba Poloka w Bohuminie

20.09.2015 19:57 | 0 komentarzy | (q)

W Salonie Maryśka w Nowym Bohuminie została wystawiona ekspozycja "Visionary Art" Jakuba Poloka, pochodzącego z Zabełkowa.

Biżuteria z kamieni z Odry. Wystawa Jakuba Poloka w Bohuminie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tą niezwykłą wystawę  można oglądać w galerii na placu TG Masaryka do 27 października, w każdy wtorek i czwartek od godz. 15.00-18.00 oraz podczas okolicznościowych wydarzeń kulturalnych.

Jakub Polok (1988) urodził się w Raciborzu, obecnie mieszka w Zabełkowie. Malarstwem zajmuje się od dzieciństwa. Aktualnie pasjonuje się street artem i surrealizmem. Jego obrazy, malowane farbami pastelowymi i akrylowymi można oglądać w Holandii i Niemczech. Jakub Polok eksperymentował z różnymi technikami artystycznymi, od klasycznych obrazów i fotografii po malarstwo cyfrowe. Wystawie towarzyszy ekspozycja, złożona z biżuterii, skomponowanej m.in. z elementów w postaci kamieni z rzeki Odry. Autorką tej pięknej i wyjątkowej biżuterii jest siostra Jakuba, Sabina Polok.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy młodych artystów powitała pochodząca z Bohumina pisarka i tłumaczka Alena Mrázová, a oprawę muzyczną przygotowali członkowie zespołu Pielgrzym.

- Przemiłą niespodzianką okazało się przybycie z Polski byłej nauczycielki Jakuba, jego siostry Sabiny, oraz historyka Kamila Kotasa z Chałupek. Nauczycielka wyznała, że sukcesy jej byłych uczniów sprawiają jej wielką radość i satysfakcję. Była zachwycona faktem, że mają oni możliwość organizowania własnych wystaw na terenie Czech i współpracowania ze znaną polską grupą artystyczną Złota Linia - powiedziała dziennikarzom pani Kamila Smigová, przewodnicząca stowarzyszenia obywatelskiego Maryśka.

Na uroczystość otwarcia wystawy przybyli koledzy Jakuba, pochodzący z Bohumina zajmujący się działalnością artystyczną: malarz Petr Šablatura i fotograf Petr Piechowicz, którzy w czerwcu tego roku, wraz z Jakubem i innymi członkami grupy artystycznej Złota Linia wzięli udział w zbiorowej wystawie, zorganizowanej w Galerii Śląskoostrawskiej w Ostrawie.

Kamila Smigova /