Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Kultura

Na Zamku Piastowskim namalowano 20-metrowy obraz. Zobacz jak wygląda

01.06.2015 12:48 | 0 komentarzy | ż

Podczas tegorocznych Juwenaliów z inicjatywy PWSZ w Raciborzu oraz działającej na zamku agencji odbył się projekt malarski, którego celem było stworzenie wspólnego obrazu z elementami charakterystycznymi dla Raciborza.

Na Zamku Piastowskim namalowano 20-metrowy obraz. Zobacz jak wygląda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorami dokończonego w czwartek 28 maja obrazu są studenci, wykładowcy i absolwenci edukacji artystycznej PWSZ w Raciborzu, uczniowie Liceum Plastycznego z Wodzisławia Śląskiego oraz Liceum Plastycznego w Raciborzu.

Powstały obraz o wielkości 20 metrów kwadratowych z 5 łączonych blejtramów (zakupionych przez Agencję Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu) eksponowany będzie na dziedzińcu zamkowym przez cały sezon letni, stanowiąc tło sceny.

W projekcie wzięli udział: dr Magdalena Gogół, dr Karolina Stanieczek, Monika Kołodziej, Martyna Baranowska, Ola Paradowska, Rysiu Paurowski, Monika Bugla, Daria Zimny, Weronika Paloc, Monika Myśliwiec, Sara Lorenz, Katarzyna Sobol, Klaudia Kordek, Daniel Kiermaszek, Dawid Zberowski oraz Daniel Łuckiewicz.

- W tego typu działaniach nie efekt końcowy lecz proces twórczy ma największe znaczenie, również z „produktu końcowego” jesteśmy zadowoleni – podsumowują twórcy dzieła.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. żet