Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Kultura

St. Vincent zasila line-up Colours of Ostrava 2015

06.02.2015 13:10 | 0 komentarzy | (q)

St. Vincent to jedna z największych światowych gwiazd współczesnej muzyki alternatywnej, innowacyjna i oryginalna wokalistka, kompozytorka oraz gitarzystka. Prowokacyjna wesołość, rozbrajająco zimna krew i nieszablonowość - muzyka St. Vincent nie podlega żadnym muzycznym wzorcom.

St. Vincent zasila line-up Colours of Ostrava 2015
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piosenkarka zastrzegła sobie prawo do zajęcia tronu współczesnej wizjonerki muzyki rockowo-popowej, uwodzi także nowatorskim elecro, jazzem i funkiem. Jej czwarty album został okrzyknięty przez New Musical Express i The Guardian najlepszym wydawnictwem ubiegłego roku. "Tryumfuje, dzięki wielu fantastycznym utworom, ciekawym pomysłom i oryginalnym dźwiękom". To nie jedyne pochlebne opinie, a świadczą o tym m.in nominacje do nagród Grammy i Brit Awards za najlepszą alternatywną płytę 2014 roku. Magazyn Rolling Stone podsumowuje: "Najmądrzejsza gwiazda indie-rocka z tego pokolenia". Za ostatni album, zatytułowany po prostu "St. Vincent", artystka otrzymała nominacje do Grammy i Brit Awards. Krążek ma duże szanse na obie statuetki, bo w większości zestawień podsumowujących ubiegły rok płyta króluje na pierwszych miejscach.

Dillon - Zaledwie 26-letnia piosenkarka, kompozytorka i pianistka. Zadebiutowała na YouTube w 2011 roku, gdzie jej piosenki już po krótkim czasie biły rekordy wyświetleń. Artystka słynie z niezwykle emocjonalnych kompozycji, które w połączeniu z delikatnym wokalem tworzą magiczne, nieco melancholijne brzmienie. Do tej pory wydała dwa rewelacyjne albumy, oba utrzymane w spokojnym a zarazem poruszającym klimacie.

Owen Pallett - Nominowany do Oskara artysta dał się poznać szerszej publiczności jako twórca muzyki filmowej oraz skrzypek współpracujący m.in. z Arcade Fire, The National czy REM. Owen łączy klasyczne skrzypce z elektroniką, eksperymentuje z syntezatorami, a całość spaja refleksyjnymi tekstami. Ostatnie, czwarte wydawnictwo artysty "In Conflict" zrealizowane zostało przy współpracy z Czech FILMharmonic Orchestra, a swoje muzyczne piętno odcisnął na krążku sam Brian Eno.

Klangkarussell - Austriacki duet założony przez Tobiasa Riesera i Adriana Helda zasłynął w 2012 roku kawałkiem "Sonnentanz". Singiel zdominował większość europejskich list przebojów, a muzykom umożliwił pracę nad debiutanckim albumem. Na "Netzwerk" składa się 11 tanecznych kawałków, które idealnie wpasują się w gorący lipcowy klimat w Ostrawie!

Potwierdzeni wcześniej artyści czternastej edycji Colours of Ostrava to m.in.: Mika, José González, The Cinematic Orchestra, Caribou i Swans, The Dumplings, Caravan Palace i wiele innych zespołów z całego świata,  a przed nami kolejne ogłoszenia!

Podczas zeszłorocznej, trzynastej edycji w Ostrawie bawiła się rekordowa liczba ponad 40 tysięcy uczestników! W listopadzie festiwal Colours of Ostrava – wielokrotnie nagradzany do tej pory m.in. przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) – został zakwalifikowany do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival, a wszystko dzięki głosom fanów z całej Europy.