środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Kultura

GOPS w Nędzy zaprosił mieszkańców na wspólną wigilię

19.12.2014 13:05 | 0 komentarzy | woj

Już po raz dwudziesty Ośrodek Pomocy Społecznej w Nędzy zorganizował wspólną wigilię. Do stołu zasiadła blisko setka osób, mieszkańców wszystkich sołectw, którzy dzięki organizatorom, świąteczną radość mogli dzielić z innymi.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownice nędzańskiego OPS-u oraz Caritasu zadbały o prawdziwie rodzinną, ciepłą atmosferę. Na pięknie przygotowanych stołach świece, stroiki i świąteczne potrawy: zupa grochowa, karp, kapusta z grzybami, moczka i ciasta. Wszystko pyszne, bo prawdziwe, domowe. Choinka. Opłatek. Ale przede wszystkim serce i łzy wzruszenia. - Na to spotkanie czeka się cały rok... - przyznała pani Helena, już wdowa. 

Do tego najważniejszego posiłku w roku, zorganizowanego przez OPS w Nędzy, zasiadła blisko setka osób. - Cieszymy się, że mieszkańcy przyjmują nasze zaproszenie - mówiła Bożena Poloczek, kierownik GOPS w Nędzy. - Myślę, że są zadowoleni, że mogą się spotkać przy wigilijnym stole, mogą ze sobą porozmawiać. Dobre wrażenia mogą potem zabrać do swoich domów - mówi kierownik.

Pan Jan jest sam od kilku lat. Żona zmarła, dzieci daleko. - Kiedy patrzy się na te uśmiechnięte twarze, człowiekowi od razu jakoś lżej, od razu czuje, że tak naprawdę, to nie jest zupełnie taki sam - przyznał ze wzruszeniem. I to, ile ta wigilia znaczy dla ludzi, faktycznie widać w ich uśmiechniętych oczach, ciepłych rozmowach, a najbardziej w szczerym uścisku przy łamaniu opłatkiem.

Organizacja corocznego spotkania wigilijnego pokrywana jest głównie z budżetu GOPS, ale nie byłaby możliwa bez pomocy osób o wielkich sercach, które co roku decydują się wesprzeć inicjatywę. Dzięki podarowanym produktom można przygotować wspaniałe, świąteczne potrawy, a dzięki przekazanym środkom finansowym przez darczyńców, GOPS może mieszkańców obdarować m.in. słodkim poczęstunkiem.  

Podczas spotkania ze swoim świątecznym programem wystąpili dla gości uczniowie ze szkoły w Nędzy pod kierunkiem Sylwii Linek, był też humorystyczny występ w wykonaniu pań Gertrudy Bugdol i Magdaleny Jandy.