Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Kultura

Koncert legendarnej kapeli Opozycja - mamy dla Was dwie podwójne wejściówki

06.10.2014 19:51 | 3 komentarze | ż

- Nie powstaliśmy, gdyż cierpimy na nudę, zespół na nowo gra z potrzeby serca – mówi wokalista grupy Opozycja, która pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury już 18 października.

Koncert legendarnej kapeli Opozycja - mamy dla Was dwie podwójne wejściówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
październik
18 sobota

30-lecie zespołu OPOZYCJA

Start 18.10.2014 o godz. 18:00 cena biletu: 10 zł

Jeden z najciekawszych zespołów rockowych przełomu lat 80. i 90. powraca na muzyczną scenę i wystąpi z okazji XXX-letniej rocznicy powstania. Jego występ poprzedzi koncert zespołu Profanacja. Zatem wszystkich miłośników mocnego brzmienia, ostrej rock and rollowej nuty, muzyki niebanalnej z głębokim przekazem nie może zabraknąć na tym wydarzeniu.

Opozycja została założona w 1984 roku w Wodzisławiu Śląskim. Zaczynali od punk rocka ale z czasem przestało im to wystarczać. Zwrócili się bardziej w stronę cold wave i postpunkowej alternatywy. Wpływy takich grup jak The Cult ,The Mision i New Model Army wyznaczały kierunki na ich muzycznej drodze. Czerpali z ich dorobków mądrze i umiejętnie, tworząc własne klimaty, unikając jednocześnie nachalnego kopiowania. Nazywani czasami polskim New Model Army, twierdzili, że kapela musi posiadać to „coś”, swoista siłe i energię, którą nie zawsze można osiągnąć jedynie gitarowym łojeniem.

Koncert grupy Opozycja w Wodzisławiu Śląskim

  • miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury (Wodzisław, ul. ks. płk W. Kubsza 17),
  • termin: 18 października (sobota) 2014 r. g.18.00,
  • bilety: 10 zł (rezerwowacja pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK, codziennie: poniedziałek 8:00 - 16:00, wtorek 8:00 - 20:00, środa - piątek 8:00 - 16:00, weekendy - kasa czynna godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK, za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.).

Wygraj bilety na ten niezwykły koncert

Do wygrania dwie podwójne bezpłatne wejściówki dla naszych Czytelników. Wystarczy polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (niebieski przycisk poniżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 16 października do godz. 24.00. Zwycięzcy wejdą na hasło "nowiny".