Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Uczniowie „Mechanika” na praktykach w Siemensie

30.03.2019 10:00 | 0 komentarzy | ż

Od poniedziałku 11 marca 2019 r. dziesięciu młodych elektroników i mechatroników rozpoczęło praktykę zawodową w niemieckim Brunszwiku. Uczniowie zdobywają tam nowe doświadczenia dzięki realizacji projektu Erasmus+ pn. „Technik w unijnej firmie – szansa na start zawodowy”.

Uczniowie „Mechanika” na praktykach w Siemensie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czasie miesięcznego stażu zagranicznego w Niemczech uczniowie z Raciborza biorą udział w zajęciach praktycznych i szkoleniach zawodowych w firmie Siemens, Instytucie IAV oraz przedsiębiorstwach Katmann, Rossing i Pape. Uczą się m.in. programowania sterowników Siemens S7, budowy instalacji elektrycznych KNX oraz zdobywają doświadczenie w lutowaniu precyzyjnym i montażu układów elektroniki precyzyjnej.

Ponadto uczniowie poznają także niemiecki system kształcenia zawodowego, wyposażenie pracowni i laboratoriów w partnerskiej Heinrich Bussing Schule. W czasie wolnym elektronicy i mechatronicy zwiedzają Brunszwik i okolice, a także chodzą na mecze Bundesligi. Zaplanowano też wycieczkę do fabryki Volkswagena w Wolfsburgu oraz zapoznanie z praktycznymi zastosowaniami systemów mechatronicznych w przemyśle.

(r)