Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rolnicy z Sudołu proponują Dragados drogę przez pola

Mieszkańcy ul. Topolowej pokazali Augustynowi Bombale z RZGW alternatywną trasę materiałów do budowy Zbiornika Racibórz. Ten porozmawia o niej z szefostwem firmy Dragados.

Rolnicy z Sudołu proponują Dragados drogę przez pola
Augustyn Bombała z RZGW ogląda drogę, jaką mieszkańcy Sudołu proponują pod transport materiałów budowalnych

Augustyn Bombała dyrektor projektu z RZGW Gliwice, zgodnie z obietnicą złożoną na spotkaniu w G2, przyjechał na Topolową do Sudołu spotkać się z mieszkańcami. Tą, po części osiedlową, ulicą jeżdżą teraz załadowane ciężarówki dowożące materiały na budowę Zbiornika Racibórz. Miejscowi interweniowali w urzędzie miasta, że aut jest zbyt wiele i poruszają się za szybko. W poniedziałek odbyło się spotkanie z wiceprezydentem miasta, dziś z dyrektorem Bombałą. Ten obejrzał polną drogę (na granicy Raciborza i Krzyżanowic, wjazd przy tzw. witaczu z herbem miasta) którą wg mieszkańców można byłoby poprowadzić transport na budowę. Obiecał przedstawić propozycję szefostwu Dragadosa.

Augustyn Bombała zaznaczył, że z jego wiedzy wynika, że w ciągu paru tygodni transport Topolową ma się skończyć. Mieszkańcy Sudołu obawiają się, że takie deklaracje nie są prawdziwe, a ciężarówki będą jeździły pod ich domami przez cały okres budowy zbiornika. Na razie urząd miasta wydał zgodę na korzystanie z drogi przez 3 miesiące ale w maju ma być to o połowę mniej aut niż obecnie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że droga w opini wykonawcy budowy wymaga "zrobienia od podstaw". Ten zobowiązał się do przypilnowania kierowców ciężarówek do przestrzegania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym na Topolowej, tj. 20 km/h. Mieszkańcy przyznają, że po ostatnich interwencjach natężenie ruchu zmniejszyło się.

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].