Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borowik chce wstrzymania prac nad Parkiem Kulturowym

Radny podał, że niedomagający finansowo wskutek pandemii restauratorzy z Rynku w Raciborzu nie podołają wymogom magistratu, który chce nowego wyglądu lokali i ich otoczenia w ścisłym centrum poprzez wdrożenie tzw. Parku Kulturowego.

Borowik chce wstrzymania prac nad Parkiem Kulturowym
Radny Stanisław Borowik (fot. arch. Nowiny.pl).

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk już rozpoczął działania, aby właściciele lokali dostosowali szyldy oraz ogródki piwne do nowych oczekiwań Miasta. Tymczasem, z powodu obostrzeń pandemicznych, ci przedsiębiorcy ponoszą od wielu miesięcy olbrzymie straty. Skąd mają wziąć środki na spełnienie oczekiwań urzędu? – zauważa jeden z nestorów rady Raciborza.

Stanisław Borowik dodaje, że restauratorzy mają podpisane wieloletnie umowy z browarami, które wymagają od nich ekspozycji krzeseł, ław i stołów z logotypem firmy. Uważa, że działania magistratu w tym zakresie należy wstrzymać do 2025 roku.

– Tylko kilkuletni oddech finansowy pozwoli przywrócić płynność finansową lokalnym przedsiębiorcom – uważa S. Borowik. Radny zwrócił się do prezydenta Dariusza Polowego z interpelacją w tej sprawie, czeka na odpowiedź włodarza.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Stanisław Borowik

Strażak, radny miasta Racibórz, zmarł 20 października 2021 r.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~abdul (46.204. * .214) 16.03.2021 17:45

A co z betonowym klockiem na rynku?

~fanklubprezesa (78.43. * .28) 16.03.2021 17:32

Panie Borowik, to nie magistrat chce usunięcia szpetoty. Tego chcą raciborzanie.

~promil (83.10. * .179) 16.03.2021 15:07

Niech radny Borowik nie proponuje nikomu swojego oddechu, bo potem całe otoczenie będzie miało kaca.

~Hamulcowy (46.204. * .92) 16.03.2021 13:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W samorządzie są różni radni. Zarówno tacy, którzy próbują zbudować jakąś wartość dodaną jak i tacy, którzy powinni zostać nazwami samorządowymi hamulcowymi.