Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Awaryjna zmiana organizacji ruchu na ulicy Rybnickiej w Raciborzu

Wykonawca raciborskiego fragmentu drogi Racibórz - Pszczyna informuje o potrzebie wprowadzenia 3 lutego awaryjnego trybu realizacji robót na sieci wodociągowej zlokalizowanej w pasie drogowym ul. Rybnickiej w Raciborzu. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Istniejący wodociąg koliduje z przebiegiem kanalizacji deszczowej odprowadzającej wodę z terenu budowy ronda zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania ulic Rybnickiej i Piaskowej. Brak możliwości odprowadzenia wody generuje ryzyko nawodnienia i destrukcji elementów konstrukcyjnych pasa drogowego ul. Rybnickiej przylegającego do placu budowy ronda. Lokalna przebudowa kolizyjnego odcinka wodociągu na długości ok. 20 m pozwoli na odwodnienie terenu i wyeliminowanie ryzyka zniszczenia drogi oraz zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników drogi. Strefa robót awaryjnych wymaga lokalnego zajęcia pasa jezdni ul. Rybnickiej na kierunku Racibórz - Rybnik.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników drogi i bezkolizyjnego funkcjonowania ruchu pojazdów – zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas realizacji robót w trybie awaryjnym.

Tymczasowa organizacja ruchu ma zabezpieczyć strefę robót zlokalizowaną w pasie ul. Rybnickiej na kierunku Racibórz -Rybnik z uwzględnieniem wahadłowego ruchu pojazdów sterownego ręcznie przez osoby uprawnione do kierowania ruchem. Utrudnienia potrwają dwa dni (3 i 4 lutego).

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].