Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuźnia Raciborska otwiera kąpielisko

Kuźniańskie kąpielisko otwiera się na spragnionych ochłody. Pierwsi sympatycy wodnych zabaw będą mogli skorzystać z jego usług 18 lipca. Kąpielisko będzie otwarte przez około 30 dni. – Czysta woda, plaża, spokój, bliskość natury. Wyjątkowe magiczne miejsce – zachęca do odwiedzin „Wodnika” dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek.

Kuźnia Raciborska otwiera kąpielisko
Kąpielisko „Wodnik” mieści się przy ul. Brzozowej w Kuźni Raciborskiej, fot. (mad)

Wodnik”, który wcześniej gmina dzierżawiła podmiotowi prywatnemu, wraz z lipcem przeszedł pod władania Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Pieczę nad obiektem sprawuje więc dyrektor MOKSiR-u Anna Kijek. Kąpielisko otworzy się 18 lipca i będzie czynne do 16 sierpnia. Codziennie będzie otwarte w godzinach od 11.00 do 19.00. Bilet wstępu 1 zł (dzieci), 5 zł (dorośli).

Anna Kijek przypomina, że na terenie kąpieliska należy przestrzegać reżimu sanitarnego. – Są miejsca, gdzie należy zdezynfekować ręce – podkreśla, dodając, że teren jest otwarty, więc nie trzeba zasłaniać nosa i ust. – Jeżeli jednak będzie problem z zachowaniem dystansu dwóch metrów od innych osób, zalecane są maseczki – mówi Nowinom Anna Kijek. Pani dyrektor zapowiada, że MOKSiR planuje organizować na terenie kąpieliska koncerty, dyskoteki oraz inne plenerowe wydarzenia. – Wszystko jednak w reżimie sanitarnym – dodaje A. Kijek.

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MariuszMaxWalonko 16.07.2020 18:46

Prawda jest taka, że Gmina już dawno powinna to sprzedać. A tak co roku szukanie głupka, który to wynajmie.

~Kuźnianin (85.198. * .90) 16.07.2020 07:29

ile to będzie kosztować z budżetu gminy (moksir)?

MariuszMaxWalonko 16.07.2020 06:28

"czysta woda".. 2 lata temu tam zwłoki pływały, poza tym jest czysta. Pare rozpuszczonych klocków to nic takiego.

JanNiezbędny 15.07.2020 23:18

Pogody jak w listopadzie to kąpielisko otwierają, w sierpniu będą upały to zamkną