Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przepraszali za grzechy i prosili o łaski, czyli Boże Ciało w Raciborzu [ZDJĘCIA, FILM]

W największej raciborskiej parafii - Najświętszego Serca Pana Jezusa - procesja Bożego Ciała przeszła jak za dawnych lat ulicami Wczasową, Szczęśliwą, Opawską, Katowicką, Słowackiego i Żeromskiego. W parafii Wniebowzięcia NMP trasa procesji jest tradycyjna. Biegnie ona ulicami Nową, Solną, Browarną, Wileńską, Ogrodową, Klasztorną, Wojska Polskiego, Pl. Wolności, Długą, Rzeźniczą na Rynek. Przy kościele św. Jakuba ustawiony był ostatni ołtarz i tam zakończyła się procesja.

Przepraszali za grzechy i prosili o łaski, czyli Boże Ciało w Raciborzu [ZDJĘCIA, FILM]

Materiał wideo:

W procesji wziął udział tłum wiernych. Przepraszając za grzechy, prosząc o łaski oraz dziękując za przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa można było uzyskać odpust zupełny. W galerii publikujemy zdjęcia z tej pięknej uroczystości.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Jakub_Wędrowycz 20.06.2019 14:38
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

JanNiezbędny podejrzewam, że ty możesz iść na bal przebierańców bez charakteryzacji...

JanNiezbędny 20.06.2019 14:31
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu