Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święto nauki i pracy na bis czyli drugi dzień Festiwalu Perspektyw [ZDJĘCIA]

Trwa drugi dzień Festiwalu Perspektyw w raciborskiej Arenie Rafako. Ponad tysiąc uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych zwiedza stoiska przygotowane przez ich starszych kolegów z techników, szkół branżowych oraz Liceum Plastycznego w Raciborzu.

Święto nauki i pracy na bis czyli drugi dzień Festiwalu Perspektyw [ZDJĘCIA]

Celem Festiwalu Perspektyw jest zachęcenie młodzieży do przemyślanego wyboru kierunku kształcenia, odpowiadającego potrzebom lokalnego oraz regionalnego rynku pracy. Impreza rozpoczęła się w środę 17 października i zakończy w czwartek 18 października o godz. 14.30. Przez Arenę Rafako przewinie się w sumie 2200 uczniów z powiatów raciborskiego oraz ościennych - głubczyckiego, kędzierzyńskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo Nowiny przy współpracy z Miastem Racibórz i Powiatem Raciborskim. Festiwal nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Eko-Okien, Mieszka oraz Rafametu. Na uwagę zasługuje również ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli z CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, Liceum Plastycznego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy przygotowali profesjonalne stoiska wystawiennicze, poświęcone kierunkom kształcenia zawodowego i technicznego w tych szkołach.

Drugiego dnia Festiwalu Perspektyw Arenę Rafako odwiedzili również członkowie Stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry. Wojowie wystąpili z krótkim pokazem walk, zachęcając młodzież do zasilenia szeregów bractwa.

W galerii publikujemy pierwszą partię zdjęć z drugiego dnia Festiwalu Perspektyw.


Festiwal Perspektyw jest częścią realizowanego przez Wydawnictwo Nowiny autorskiego projektu edukacyjno-medialnego pn. Czas na zawodowców, którego celem jest skłonienie młodych ludzi do podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych, zgodnych z potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy.


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].